Zipperbot, czyli zamek błyskawiczny z MIT

Zipperbot, czyli zamek błyskawiczny z MIT
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

10.02.2015 09:31, aktual.: 10.02.2015 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co prawda Nike zapowiedziało już, że w tym roku zamierza wypuścić samowiążące się buty wprost z "Powrotu do przyszłości", ale co z innymi elementami futurystycznej garderoby? Bez obaw, MIT pracuje już nad robotem, który zastąpi zamek błyskawiczny.

Zipperbot, bo tak nazywa się skonstruowane przez nich urządzenie, w odróżnieniu od swoich większych kuzynów nie biega, nie lata, nie pomaga w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Ot, mały robot, którego jedyną funkcją jest zamykanie i otwieranie zamków błyskawicznych. Pomimo tego, że wygląda dość skromnie, ma spory potencjał, by zmienić naszą codzienną rzeczywistość.

Poza oczywiście możliwością zastosowania go w naszych ubraniach, zespół inżynierów z MIT odpowiedzialny za stworzenie Zipperbota sugeruje, że ich konstrukcja mogłaby znaleźć zastosowanie na przykład w kombinezonach ochronnych czy skafandrach kosmicznych, czyli tych rodzajach ubioru, który bardzo trudno zapina się samemu. Na razie jednak prototyp robota nie jest jeszcze na tyle zaawansowany, by odpiąć go od zewnętrznego zasilania. Ale to raczej kwestia czasu. A wtedy nie tylko buty, ale też i kurtki, będą się automatycznie zapinać.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)