Zewnętrzny dysk twardy 1,8" USB wielkości karty kredytowej

Zewnętrzny dysk twardy 1,8" USB wielkości karty kredytowej
Źródło zdjęć: © veracomp.pl

10.09.2009 00:03, aktual.: 10.09.2009 00:13

Firma Freecom Technologies wprowadziła na rynek nowe, przenośne, 1,8-calowe, zewnętrzne dyski twarde. Urządzenia dostępne są w dwóch wersjach różniących się pojemnością - 120 lub 160 GB...

Firma Freecom Technologies wprowadziła na rynek nowe, przenośne, 1,8-calowe, zewnętrzne dyski twarde. Urządzenia dostępne są w dwóch wersjach różniących się pojemnością – 120 lub 160 GB. Dzięki kompaktowej obudowie oraz rozmiarom zbliżonym do karty kredytowej łatwo można zmieścić je w kieszeni.

Wymiary Freecom USB Memory to zaledwie 8,2 cm x 5,8 cm, przy wadze wynoszącej 80g. Urządzenie charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię. Zostało wyposażone w port USB 2.0 (kompatybilny z 1.1. i nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Dysk można podłączyć praktycznie do każdego urządzenia posiadającego port USB, np. komputera czy odtwarzacza DVD. Pozwala na bezpieczne przechowywanie danych, które przed nieautoryzowanym dostępem są chronione za pomocą hasła. Na uwagę zasługuje również cicha praca urządzenia, która jest wynikiem systemu chłodzenia niewymagającego użycia wentylatorów.

Freecom USB Memory jest przystosowany do pracy zarówno z komputerami PC jak i Mac. W zestawie z dyskiem znajdziemy kabel USB. Urządzenia objęte są roczną gwarancją producenta. Na tle konkurencji wyróżniają się dobrym stosunkiem pojemności do ceny. Sugerowana cena detaliczna netto poszczególnych modeli wynosi odpowiednio 409 zł (120 GB) oraz 469 zł (160 GB).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)