Zegarek Bonda z wbudowaną piłą do kupienia na aukcji

Zegarek Bonda z wbudowaną piłą do kupienia na aukcji27.11.2015 13:58
Zegarek Bonda z wbudowaną piłą do kupienia na aukcji

Rolex Submariner, który Roger Moore nosił w filmie o Jamesie Bondzie "Żyj i pozwól umrzeć" można właśnie kupić na genewskich targach zegarków. Nie jest to jednak zwykły Rolex Submariner.

Scenograf filmu z 197. roku - Syd Cain - dokonał w nim niezliczonych poprawek. Był jak prawdziwy "Q". W odróżnieniu od wielu innych zegarków noszonych przez Bonda - wśród nich Omegi z najnowszego filmu o 007 - rzeczony Rolex to coś więcej niż stylowy dodatek. Od razu rzuca się w oczy nietypowa ząbkowana koperta, która przypomina brzeg piły tarczowej. Bond używa jej do przecięcia liny w kluczowym momencie filmu. Bohater dowiaduje się również, że jego zegarek może generować silne pole magnetyczne, co testuje na suwaku sukienki jednej ze swoich zdobyczy. W rzeczywistości, przez dziurkę w kopercie, wyprowadzano cienką linkę, która umożliwiała uzyskanie potrzebnego filmowcom efektu.

Gdy otworzymy zegarek, okazuje się, że nie ma w nim... mechanizmu. To jedynie przygotowana na potrzeby filmu atrapa, która nie wskazuje czasu. Jej wartość podnosi podpis Rogera Moore'a z dopiskiem "007". W przypadku takich produktów pochodzenie jest wszystkim. A ten konkretny zegarek to prawdziwy rarytas. Jego nabywca otrzyma szereg pamiątek związanych z filmem oraz wykonane przez Caina szkice modyfikacji.

Sprzedający spodziewają się uzyskać za niego 15. - 250 tys. dolarów. Co prawda, dużą wadą Rolexa jest to, że nie pokazuje on aktualnej godziny, jednak dla kogoś, kto szuka iście bondowskiego gadżetu, ten będzie strzałem w dziesiątkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)