Zbuduj sobie robota, niezależnie od wieku

Zbuduj sobie robota, niezależnie od wieku

Zbuduj sobie robota, niezależnie od wieku
Źródło zdjęć: © LOFI Robots
04.12.2015 11:20, aktualizacja: 04.12.2015 14:21

Działające roboty złożone z kilku prostych drewnianych elementów, paru śrubek i kabelków, ożywione oprogramowaniem stworzonym dla dzieci. Brzmi jak science fiction? Niesłusznie, bo jest to jak najbardziej realistyczny przepis na zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko dzięki zestawowi edukacyjnemu Lofi Robot, stworzonemu przez firmę z Trójmiasta.

Lofi Robot to polski zestaw edukacyjny, służący do konstruowania oraz wprawiania w ruch robotów i urządzeń. Umożliwia proste i szybkie zbudowanie różnego rodzaju robotów: omijających przeszkody, podążających za światłem, malujących, świecących, poruszających się samodzielnie lub zdalnie sterowanych. Lofi Robot oparty jest o narzędzia _ open source _, dzięki czemu można go dowolnie samodzielnie modyfikować i rozwijać. Podstawowym z tych narzędzi jest język oprogramowania SCRATCH stworzony głównie z myślą o dzieciach.

Obraz
© (fot. LOFI Robots)

Tworzenie robotów może być proste

Tworzenie i programowanie robotów jest proste nawet dla dzieci oraz dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z tym zagadnieniem do czynienia. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu rozwiązań zaprojektowanych z myślą o amatorach. Producent oferuje oryginalny zestaw edukacyjny do konstruowania robotów i nauki programowania, a tym samym idealne pole do nauki podstaw mechaniki, fizyki i elektroniki. Dzięki temu, praktyczna mechanika, elektronika i programowanie mogą być świetną zabawą nawet dla osób, których kontakt z informatyką kończy się na korzystaniu z poczty elektronicznej, a śrubokręta używają raz na kilka lat.

Zestaw edukacyjny, który można dowolnie rozbudowywać

Założeniem jest nauka programowania poprzez konstruowanie robotów. Można dowolnie rozbudowywać zestaw o akcesoria, które nie znajdują się w tym kupionym pierwotnie. Podstawą konstrukcji robotów są wycinane laserowo drewniane części, które pozwalają w łatwy sposób tworzyć zarówno proste jak i całkiem złożone konstrukcje.

Ceny zestawów zaczynają się od około 45. zł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto pierwszy na świecie telewizor ULED

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)