Zbuduj sobie robota, niezależnie od wieku
04.12.2015 11:20, aktual.: 04.12.2015 14:21
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Działające roboty złożone z kilku prostych drewnianych elementów, paru śrubek i kabelków, ożywione oprogramowaniem stworzonym dla dzieci. Brzmi jak science fiction? Niesłusznie, bo jest to jak najbardziej realistyczny przepis na zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko dzięki zestawowi edukacyjnemu Lofi Robot, stworzonemu przez firmę z Trójmiasta.
Lofi Robot to polski zestaw edukacyjny, służący do konstruowania oraz wprawiania w ruch robotów i urządzeń. Umożliwia proste i szybkie zbudowanie różnego rodzaju robotów: omijających przeszkody, podążających za światłem, malujących, świecących, poruszających się samodzielnie lub zdalnie sterowanych. Lofi Robot oparty jest o narzędzia _ open source _, dzięki czemu można go dowolnie samodzielnie modyfikować i rozwijać. Podstawowym z tych narzędzi jest język oprogramowania SCRATCH stworzony głównie z myślą o dzieciach.
Tworzenie robotów może być proste
Tworzenie i programowanie robotów jest proste nawet dla dzieci oraz dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z tym zagadnieniem do czynienia. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu rozwiązań zaprojektowanych z myślą o amatorach. Producent oferuje oryginalny zestaw edukacyjny do konstruowania robotów i nauki programowania, a tym samym idealne pole do nauki podstaw mechaniki, fizyki i elektroniki. Dzięki temu, praktyczna mechanika, elektronika i programowanie mogą być świetną zabawą nawet dla osób, których kontakt z informatyką kończy się na korzystaniu z poczty elektronicznej, a śrubokręta używają raz na kilka lat.
Zestaw edukacyjny, który można dowolnie rozbudowywać
Założeniem jest nauka programowania poprzez konstruowanie robotów. Można dowolnie rozbudowywać zestaw o akcesoria, które nie znajdują się w tym kupionym pierwotnie. Podstawą konstrukcji robotów są wycinane laserowo drewniane części, które pozwalają w łatwy sposób tworzyć zarówno proste jak i całkiem złożone konstrukcje.
Ceny zestawów zaczynają się od około 45. zł.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto pierwszy na świecie telewizor ULED