Zatrzymano Polaków, którzy handlowali loginami i hasłami. Zdeponowali co najmniej 1,5 mln zł

Zatrzymano Polaków, którzy handlowali loginami i hasłami. Zdeponowali co najmniej 1,5 mln zł
Źródło zdjęć: © East News

06.05.2020 08:02, aktual.: 06.05.2020 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska Policja poinformowała o zatrzymaniu przestępców prowadzących w darknecie serwis sprzedający kradzione bazy danych. Przy realizacji śledztwa Polacy współpracowali z funkcjonariuszami ze Szwajcarii oraz z Europolem. Zyski osiągnięte przez grupę przestępczą i zdeponowane w postaci kryptowalut miały wynieść nie mniej niż 1,5 mln zł.

Akcja zatrzymania odbyła się w środę 29 kwietnia. Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 6 osób w wieku od 18 do 30 lat. Działania prowadzone były na terenie pięciu województw: mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Dotyczą one działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się bezprawnym pozyskiwaniem i sprzedawanym baz danych. Postawiono także zarzuty m.in. posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.

Do 10 lat więzienia

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 40 tys. zł., 370 Euro, samochód osobowy Honda Civic o wartości ok. 50 tys. złotych oraz ponad 53 tys. USD w kryptowalucie.

Sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu w stosunku do pięciu osób, a wobec szóstego dozór policyjny połączony z poręczeniem majątkowym. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

Rozbita grupa przestępcza działała co najmniej od 2018 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)