Zarząd Yahoo! zyskuje na czasie

Zarząd Yahoo! zyskuje na czasie

06.03.2008 10:30, aktual.: 06.03.2008 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zarząd Yahoo! przesunął termin Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Miało się ono odbyć 14 czerwca i doszłoby na nim do organizowanej przez Microsoft próby odwołania obecnego szefostwa portalu.

Przedstawiciele Yahoo! ogłosili, że Zgromadzenie może odbyć się nawet 10 dni później, ale nie wyznaczyli ostatecznego terminu. Colin Gillis, analityk firmy Cnaccord Adams, mówi, że decyzja zarządu wskazuje, że nie ma on żadnej alternatywy wobec propozycji Microsoftu. Szefowie Yahoo! najwyraźniej próbują zyskać na czasie. Obecnie prowadzone są rozmowy z News Corp. oraz Time Warner. Oba koncerny zastanawiają się nad współpracą z Yahoo!, jednak, jak informują źródła wewnątrz samego portalu, podpisanie umowy z nimi jest mniej prawdopodobne niż wyrażenie zgody na propozycję Microsoftu.

Trzeba pamiętać, że zarząd nie może bez końca negocjować. Znajduje się bowiem pod silną presją akcjonariuszy. Przeciwko zarządowi Yahoo! wytoczono już 7 spraw sądowych. Skarżący szefostwo firmy akcjonariusze przypominają, że obowiązkiem zarządu jest dbanie o ich interesy i uważają, iż zbyt pochopnie odrzucono propozycję Microsoftu. Na razie nic nie wiadomo więc o tym, by ktokolwiek był w stanie złożyć Yahoo! bardziej atrakcyjną ofertę niż koncern z Redmond.

Przejęcie portalu przez firmę Gatesa staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także