Zaproszenia na uroczystość noblowską - z wirusem

Zaproszenia na uroczystość noblowską - z wirusem
Źródło zdjęć: © Gizmodo

10.11.2010 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fałszywe zaproszenia na ceremonię wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla, wysyłane pocztą elektroniczną, zawierają wirusa, który może zainfekować komputer odbiorcy - ostrzegli w środę specjaliści do spraw bezpieczeństwa informatycznego

Niebezpieczne e-maile, których nadawcy podszywają się pod organizację broniącą praw człowieka Oslo Freedom Forum, zawierają załącznik w formacie PDF. Otwarcie tego dokumentu może spowodować zainstalowanie tzw. trojana, czyli wirusa umożliwiającego hakerom przejęcie kontroli nad komputerem i przechwycenie danych.

Obraz
© (fot. Perry Mastrovito/Thinkstock)

Organizacja Oslo Freedom Forum istnieje, ale nie jest bezpośrednio związana z Pokojową Nagrodą Nobla.

Nadawcy podejrzanego e-maila w pierwszym zdaniu zapraszają w języku angielskim adresatów, w imieniu założyciela organizacji Thora Halvorssena, na "uroczystość noblowską w Oslo 1. grudnia" - poinformowali członkowie organizacji zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym F-Secure. Według tego źródła, nie wiadomo, kto stoi za atakami.

Pokojowa Nagroda Nobla jest wręczana 1. grudnia w stolicy Norwegii. W tym roku prestiżową nagrodę otrzymał chiński dysydent Liu Xiaobo.

Dwa tygodnie temu celem ataku hakerów padła oficjalna strona Pokojowej Nagrody Nobla www.nobelpeaceprize.org.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)