Zaprezentowano nowe kable: 4,5Gb/s pobierania, 575 Mb/s wysyłania

Zaprezentowano nowe kable: 4,5Gb/s pobierania, 575 Mb/s wysyłania
Źródło zdjęć: © Gizmodo

14.06.2011 13:33, aktual.: 14.06.2011 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że w najbliższej przyszłości będące kilka lat temu szczytem technologii światłowody zostaną zastąpione nowymi superkablami.

Na konferencji Cable Show 201. zorganizowanej w Chicago, gigant komunikacyjny ARRIS przedstawił zebranym słuchaczom nową technologię, która pozwala pobierać za pomocą tradycyjnej "kablówki" pliki z szybkością 4,5 Gb/s i wysyłać z 575 Mb/s. Osiągnięcie demonicznych prędkości jest możliwe dzięki ograniczeniu przesyłanych ilości kanałów telewizyjnych na rzecz wzmocnienia sygnału.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

W ten sposób horrendalna ilość 100. kanałów skurczy się o 152 do 848: 128 będzie odpowiedzialnych za pobieranie i 24 za wysyłanie plików. Amerykanie coraz częściej oglądający telewizję w internecie raczej nie poczują się poszkodowani.

Technologia firmy ARRIS jest póki co w fazie testów i zaprezentowana została jedynie po to, aby pokazać "patrzcie, potrafimy tak zrobić", nie zaś "patrzcie, robimy to". Znając życie, minie kilka ładnych lat zanim Amerykanie zaczną korzystać z dobrodziejstwa "kilkunastu DVDRipów na minutę" i kolejne dziesięć, zanim ta technologia trafi do Polski i będzie na nią stać przeciętnego Nowaka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)