Zaoszczędzisz nawet 4 tys. zł. Skuteczne odkurzacze mopujące nie są drogie

Zaoszczędzisz nawet 4 tys. zł. Skuteczne odkurzacze mopujące nie są drogie

Odkurzacz automatyczny
Odkurzacz automatyczny
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
30.06.2021 14:03, aktualizacja: 06.03.2024 21:18

Ty siedzisz – on sprząta. Odkurzacze automatyczne, zwane też robotami sprzątającymi, do niedawna były poza zasięgiem finansowym większości polskich gospodarstw domowych. Teraz ceny są lepsze, a urządzenia poza odkurzaniem, zetrą też podłogę "na mokro".

Usiądź, a on poodkurza

Automatyczne odkurzacze to urządzenia, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Pierwsze z modeli, które były dostępne na naszym rynku, zmuszały do wyboru pomiędzy urządzeniami bardzo drogimi, ale skutecznymi oraz tanimi, ale o ograniczonej funkcjonalności. Na szczęście wysoka półka cenowa stała się nieco bardziej przystępna - modele mopujące do niewielkiego mieszkania kupimy nawet od 400 zł.

Robot mopujący — sprzątanie jest jeszcze łatwiejsze

Robot mopujący pomaga w szybkim i efektywnym czyszczeniu podłóg twardych w domu (panele, podłogi drewniane, kafelki, linoleum, marmur). Dzięki żyroskopom i komunikacji z puszką nawigacyjną robot monitoruje teren i wie, gdzie już czyścił, a gdzie jeszcze powinien posprzątać. Roboty mopujące pracują na sucho, kiedy przecierają podłogę z kurzu i na mokro, kiedy ścierają twarde powierzchnie, skutecznie usuwając brud.

Roboty mopujące przystosowane są do czyszczenia wszystkich twardych podłóg. Są przy tym bezpieczne i nie zarysują mytej powierzchni. Przy wycieraniu na mokro nie dopuszczą również do tego, by podłoga pozostała zbyt mokra, warstewka wody błyskawicznie wysycha, nie pozostawiając śladów. Pozbędą się zanieczyszczeń z każdej płaskiej i twardej powierzchni. Możesz ich użyć w pomieszczeniach bez dywanów i wykładzin.

Największą bolączką pierwszych elektronicznych odkurzaczy była kiepska kalibracja, która sprawiała, że po napotkaniu na przeszkodę urządzenie odbijało się pod losowym kątem. W efekcie trzeba było czekać bardzo długo na to, aż robot dokładnie odkurzy pomieszczenie. Obecne modele wyposażone w specjalne czujniki z systemem nawigacji sprawiają, że robot rozpoznaje miejsca, które już posprzątał i omija je skupiając się na tym, co pozostało do sprzątnięcia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie