Zamrożony kał i francuskie pocałunki. Przyznano Ig Noble

Zamrożony kał i francuskie pocałunki. Przyznano Ig Noble

Chcesz się więcej całować? Przeprowadź się do biedniejszej okolicy... przynajmniej tak mówią badania uhonorowane Ig Noblem.
Chcesz się więcej całować? Przeprowadź się do biedniejszej okolicy... przynajmniej tak mówią badania uhonorowane Ig Noblem.
Źródło zdjęć: © Getty Images/Westend61 | Westend61
18.09.2020 13:46, aktualizacja: 01.03.2022 13:54

Ig Nobel to humorystyczny odpowiednik nagrody Nobla przyznawany pracom naukowym, które "najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia". W tym roku uhonorowane zostały badania m.in. na temat... zastosowania zamrożonych odchodów.

Jeden z laureatów nagrody, Metin Eren, antropolog z Kent State University w Ohio, wykonał nóż z własnych zamrożonych odchodów. Następnie próbował pociąć nim kawałek zwierzęcej skóry. Misja, która miała na celu sprawdzić wiarygodność treści etnograficznej literatury, zakończyła się niepowodzeniem. 

– To uznanie to zaszczyt. Śledziłem nagrody Ig przez całe moje dotychczasowe życie. Moje marzenie się spełniło, naprawdę – skomentował przyznaniu mu Nobla.

10 bilionów dolarów nagrody. Ale jest pewien szczegół

Podczas ceremonii, która odbyła się online, a nie jak zazwyczaj na Uniwersytecie Harvarda, wręczono 10 nagród za osiągnięcia w dziedzinie fizyki, pokoju, psychologii, ekonomii, medycyny i innych. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali… papierową kostkę i 10 bilionowy banknot dolara zimbabweńskiego. 

Inne interesujące badania uhonorowane główną nagrodą obejmowały m.in. analizę przyjmowania różnych kształtów przez dżdżownice podczas wibracji o wysokiej częstotliwości i badanie, które wykazało, że francuskie pocałunki są bardziej powszechne u par żyjących na obszarach, na których występuje większa nierówność dochodowa.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)