Zamilknie ponad milion Nokii 5800 XpressMusic

Zamilknie ponad milion Nokii 5800 XpressMusic

Zamilknie ponad milion Nokii 5800 XpressMusic
02.03.2009 07:40, aktualizacja: 02.03.2009 11:33

Wszystkie Nokie 5800 XpressMusic wyprodukowane przed lutym 2009 roku mają poważny defekt - w ciągu kilku miesięcy uszkodzeniu ulegają ich głośniki. Problem odkryła redakcja Mobile-Review, Nokia przyznaje się do błędu - czeka ją naprawa ponad miliona sztuk już sprzedanych telefonów.

Redakcja _ Mobile-Review _ na potrzeby zdobycia odpowiedniej dokumentacji problemu zakupiła 10 sztuk telefonów Nokia 5800 XpressMusic za łącznie 4500 dolarów. Wnikliwe badania objęły nawet analizę wadliwych głośników przy użyciu mikroskopu elektronowego.

Nokia przyznała się do błędu i ogłosiła, że wszystkie wadliwe głośniki zostaną bezpłatnie wymienione. Nowe głośniki będą pochodziły od innego dostawcy i będą łatwe do odróżnienia ze względu na różnice w ich wyglądzie zewnętrznym. Serwisy Nokii mają do dyspozycji nową wersję głośników od końca stycznia.

Początkowo Nokia wymieniała głośniki na nowe, ale pochodzące od tego samego producenta. Dokładniejsza analiza problemu zrealizowana przez _ Mobile-Review _ i potem potwierdzona przez laboratoria producenta, zmusiła Nokię do zmiany dostawcy.

Nokia do 23. stycznia sprzedała ponad milion sztuk modelu 5800 XpressMusic. Jeśli ktoś wymieniał głośnik przed tą datą, będzie musiał to uczynić ponownie. Telefoniczne biuro obsługi klienta Nokii jest w stanie ustalić na podstawie numeru IMEI czy dany telefon należy do wadliwej partii.

Cena Nokii 5800 XpressMusic według polskiej strony producenta to 1499 zł.

(Z informacji, które otrzymaliśmy dziś od firmy Nokia wynika, iż wadliwe telefony nie trafiły na polski rynek. (przyp. WP))

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (178)