Zamień zdjęcia z wakacji w koszmar sieci neuronowej Google

Strona głównaZamień zdjęcia z wakacji w koszmar sieci neuronowej Google
24.07.2015 13:33
Zamień zdjęcia z wakacji w koszmar sieci neuronowej Google
Źródło zdjęć: © giznet.pl

W połowie czerwca Google ostatecznie odpowiedziało twierdząco na pytanie o to, czy androidy śnią o elektrycznych owcach. Choć w przypadku sieci neuronowej Mountain View są to raczej owce niepokojąco przypominające psy. A teraz każdy może zamienić własne zdjęcia na surrealistyczne obrazy, tworzone przez sieć neuronową Google.

W ramach jednego z eksperymentów, Google nauczyło swoją sieć neuronową malować obrazy. Efektem są psychodeliczne twory, które każą się zastanowić, czy badania nad sztuczną inteligencją rzeczywiście są dobrym pomysłem. A przynajmniej tak to wygląda, jeśli ocenia się tylko „artystyczną” cześć dzieła. Dla naukowców Google zajmujących się tematyką sztucznej inteligencji to jednak tylko efekt uboczny interesującego eksperymentu.

Ten aspekt zaciekawił miliony ludzi na całym świecie. Do tego stopnia, że po tym, jak Google postanowiło podzielić się częścią kodu stworzonego na potrzeby tego projektu, dość szybko pojawiła się aplikacja, dzięki której każdy może przyprawić własne zdjęcia szczyptą surrealizmu wprost z laboratoriów Google.

Aplikacja ta nazywa się Dreamscope i jest swego rodzaju "Instagramem po środkach zmieniających świadomość". W jej ramach oddano do dyspozycji użytkowników 19 różnych filtrów, więc wystarczy wczytać zdjęcie, wybrać sposób, w jaki ma zostać zmienione i voilà, można podziwiać własne surrealistyczne obrazy.

Zobacz także: Tak wyglądał pierwszy wypadek samochodu Google, w którym ucierpieli ludzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)