Żaluzje OLED, słoneczny pejzaż za oknem

Żaluzje OLED, słoneczny pejzaż za oknem25.02.2008 11:18
Żaluzje OLED, słoneczny pejzaż za oknem
Źródło zdjęć: © swongled

Technologia OLED nie jest jeszcze szeroko stosowana w
urządzeniach codziennego użytku, głównie ze względu na ich końcową cenę

*Technologia OLED nie jest jeszcze szeroko stosowana w urządzeniach codziennego użytku, głównie ze względu na ich końcową cenę. *Jednak powoli zaczynają się pojawiać na rynku produkty z nowymi organicznymi wyświetlaczami elektroluminescencyjnymi, takie jak wyświetlacze telefonów komórkowych i odtwarzaczy multimedialnych, monitory komputerowe czy telewizory.

Na interesujący pomysł gdzie można jeszcze wykorzystać technologię przyszłości wpadł Damian Savio, 23 letni student z Uniwersytetu Zachodniego Sydney w Australii. Zaproponował on zastosowanie jej przy produkcji żaluzji, mających udekorować okna zarówno wewnątrz jak i od zewnątrz. Jest to na razie tylko projekt koncepcyjny, jednak ma on sporą szansę realizacji.

Któż z nas nie chciałby mieć wystrzałowej animacji, pejzażu czy zdjęcia wielkości okna w pokoju. Może on również odnieść sukces na rynku reklamowym gdzie funkcjonalność żaluzji łączyłaby się z powierzchnią reklamową, którą samodzielnie każdy mógłby wykorzystać w praktycznie nieograniczony sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)