Zagniecenia bez szans - prasowanie "pełną parą" od Tefala

Zagniecenia bez szans - prasowanie "pełną parą" od Tefala
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.07.2014 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prasowanie to dla ciebie wyzwanie i przykry obowiązek, który trwa zbyt długo? Nowy generator pary Tefal Total Protect X-pert Control ma ułatwić to zadanie i skrócić czas prasowania o ponad połowę.

Generator pary łatwiej i szybciej rozprasowuje zagniecenia niż tradycyjne żelazko parowe. Główną zaletą generatorów jest prasowanie parą pod wysokim ciśnieniem, która wnika w głąb tkaniny nawilżając włókna, a tym samym ułatwia prasowanie. W odróżnieniu od innych rozwiązań na rynku Total Protect X-pert Control to prawdziwy generator pary, gdyż jest wyposażony w bojler, który generuje parę pod wysokim ciśnieniem. Para przenika nawet przez kilka warstw ubrań, dzięki czemu prasowanie jest znacznie szybsze i bardziej efektywne. Wystarczy raz przejechać stopą generatora po tkaninie i prasowanie gotowe. Nie trzeba przewracać koszuli czy spodni na drugą stronę –. wszelkie zagniecenia znikną prasowane z jednej strony. Równie szybko prasuje się pościel czy ręczniki, ponieważ można je prasować złożone – para przeniknie przez warstwy. To właśnie efekt działania pary pod ciśnieniem, które jest mierzone w barach.

Nowy generator pary Tefal Total Protect X-pert Control wytwarza parę pod ciśnieniem 6,5 barów, co zapewnia bardzo dobre rezultaty prasowania. Silne uderzenia pary pod takim ciśnieniem pozwalają na efektywne prasowanie również w pionie, co przydaje się przy prasowaniu zawieszonych zasłon czy garnituru na wieszaku.

Dzięki technologii, nie trzeba się także martwić się o właściwy dobór temperatury do prasowanego materiału. Generator Tefal został wyposażony w Smart Technology Xpert Control, czyli pięć kombinacji temperatury stopy i poziomu wytwarzania pary. Parametry są dostosowane do: tkanin syntetycznych, jedwabiu, bawełny, wełny i lnu. Wystarczy wybraćjeden z programów, a generator sam dostosuje najlepszą kombinację ustawień do prasowanego materiału.

Komfort prasowania jest większy dzięki możliwości uzupełniania wody w każdej chwili. Można dolewać ją do zbiornika o pojemności 1,8 l, bez konieczności przerywania pracy. Zaletą używania generatorów pary jest także to, że do uzupełniania wystarczy woda z kranu. Używanie wody destylowanej jest niewskazane, ponieważ może uszkodzić urządzenie. O brak kamienia zadba specjalny system antywapienny.

Cena: 1260 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)