Zabrze: oszuści internetowi wyłudzili 300 tys. zł

Zabrze: oszuści internetowi wyłudzili 300 tys. zł

Zabrze: oszuści internetowi wyłudzili 300 tys. zł
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
28.01.2009 22:02, aktualizacja: 29.01.2009 09:33

Kolejni oszuści, którzy prowadząc sprzedaż sprzętu fotograficznego przez Internet wyłudzili od kilkuset osób z całej Polski około 300 tys. zł zostali zatrzymani przez policjantów z Zabrza. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Oszuści przez kilka miesięcy budowali markę swojej firmy, która zajmowała się internetową sprzedażą sprzętu fotograficznego. W ten sposób "przeczekali" do grudnia, kiedy to zebrali najwięcej zamówień i zakończyli działalność bez wywiązania się z przyjętych zamówień. Aby zmylić czujność naciągniętych klientów, przez kilka dni wcześniej odpisywano na ich e-maile tłumacząc, że winę za opóźnienie przesyłki ponoszą firmy kurierskie oraz poczta.

Funkcjonariuszom z zabrzańskiej sekcji do walki z przestępczością gospodarczą udało się zatrzymać w dniu wczorajszym 36-letniego właściciela firmy oraz jego dwie pracownice. Okazało się, że nieuczciwa firma od listopada ubiegłego roku nie realizowała zapłaconych zamówień.

Pierwsze informacje o wyłudzeniach internetowych policja uzyskała w połowie stycznia tego roku. W informacji prasowej czytamy, że "_ właściciel firmy zaopatrywał się w towar na terenie Niemiec. Ze względu na wzrastający kurs euro wartość kupowanego towaru pod koniec roku zaczęła przewyższać kwotę ofert przedstawionych w Internecie. Z upływem czasu, pomimo postępujących kłopotów finansowych, firma w dalszym ciągu przyjmowała zlecenia _".

Wstępne ustalenia mówią o 300 poszkodowanych osobach z całego kraju, które poniosły straty na kwotę około 300 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Telefon kontaktowy dla poszkodowanych: ( 032 ) 2779270

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)