Zabójcze jak selfie. Robienie sobie zdjęć może mieć śmiertelne konsekwencje

Zabójcze jak selfie. Robienie sobie zdjęć może mieć śmiertelne konsekwencje

Zabójcze jak selfie. Robienie sobie zdjęć może mieć śmiertelne konsekwencje
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Grzegorz Burtan
04.10.2018 10:32, aktualizacja: 04.10.2018 13:46

Ile osób zginęło przy selfie? Więcej niż może się wydawać, bo 259. I to w przeciągu sześciu lat. Wyliczeń dokonano w ramach badań przeprowadzonych przez grupę uczelni medycznych z New Delhi.

Uczeni z grupy zwanej All India Institute of Medical Sciences wzięli pod uwagę przypadki, które zdarzyły się pomiędzy październikiem 2011 a listopadem 2017. Badanie nie oparło się tylko na przypadkach śmiertelnych, ale i przyczynach, które doprowadziły do zgonu wielbicieli fotografii. Głównym powodem były wypadki związane z transportem, kiedy ofiary robiły sobie zdjęcia na tle nadjeżdżającego pociągu. Częste były również sytuacje, w których występowały upadki z wysokości – klifu, mostu czy wieżowca.

Najwięcej wypadków miało miejsce w Rosji, USA oraz Pakistanie, a ponad 85 ofiar znajdowało się w przedziale wiekowym od 10 do 30 lat. Jak przewiduje główny autor badań, Agam Bansal, śmierć podczas robienia selfie stanie się niedługo głównym problemem dla publicznej opieki zdrowotnej. Dodatkowo może tworzyć inne problemy, jak konieczność zamykania infrastruktury na czas działania służb czy linii kolejowych.

Żródło: NCBI

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)