Za pomocą smartfona uruchomisz Jaguara XE

Strona głównaZa pomocą smartfona uruchomisz Jaguara XE
20.08.2014 10:24
Za pomocą smartfona uruchomisz Jaguara XE
Źródło zdjęć: © Lokalizacja.info

Usługi typu Connected Cars to niewątpliwie przyszłość w branży automotive. Potwierdza to właśnie Jaguar, który wraz z premierą nowego modelu XE, zaprezentuje system XE`s InControl Infotainment z aplikacją mobilną InControl Remote.

"Zaawansowane technologie wreszcie zostają zebrane w jedną spójną formę. System zaprojektowany został od zera i odpowiada za sterowanie wszystkimi systemami w samochodzie" - tak nowe rozwiązanie w Jaguarze komentuje Dr Mike Bell, odpowiedzialny za usługi connected.

Aplikacja Jaguar InControl Remote umożliwia wszystkim użytkownikom smartfonów z iOS oraz Android pozostać połączonym z samochodem, niezależnie od faktu, gdzie się znajdują. Dzięki temu możliwe będzie zdalne sterowanie wieloma funkcjami auta, w tym: zarządzenie systemem klimatyzacji na 7 dni w przód, otwieranie/zamykanie drzwi, a nawet zdalne uruchomienie samochodu.

AutoMapa i Coyote w Jaguarze?

Z kolei Jaguar InControl Apps dają możliwość kontrolowania aplikacji zainstalowanych na smartfonie wprost w wbudowanego systemu InControl. 8 calowy dotykowy ekran pozwala na korzystanie na przykład ulubionej nawigacji, a nie używania tej, która oferowana jest przez producenta auta. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla zwolenników rodzimych nawigacji i aplikacji ostrzegających o utrudnieniach na drodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kierowcę nowego Jaguara XE do celu będzie mógł poprowadzić Krzysztof Hołowczyc, a przed fotoradarami czy kontrolami policji ostrzeże Coyote lub RadarStop.

XE posiada również Wi-Fi hotspot umożliwiający podłączenie wielu urządzeń jednocześnie, a dobrą jakość sygnału ma zapewnić wbudowana antena.

Jaguar zadbał także o to, by kierowca jak najrzadziej musiał odrywać wzrok od drogi. Mają temu służyć na przykład takie rozwiązania, jak laserowy system head-up display, który odpowiada za wyświetlanie kolorowych informacji, takich jak wskazówki nawigacyjne czy informacje o prędkości, wprost na szybie.

Światowa premiera nowego Jaguara XE odbędzie się 8 września w Londynie.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Nagrody EISA: najlepszy samochodowy system nawigacyjny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)