Z którego sprzętu domowego jesteś w stanie zrezygnować?

Z którego sprzętu domowego jesteś w stanie zrezygnować?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.08.2016 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy potrafimy wyobrazić sobie wykonywanie codziennych czynności bez pralki, zmywarki albo piekarnika? Czy bylibyśmy w stanie zrezygnować, z któregoś z naszych domowych pomocników? Preferencje Polaków w tym zakresie, w najnowszym raporcie "Sprzęty kuchenne Polaków", sprawdziła firma Hotpoint.

Ekspres do kawy i okap na podium

Ekspres do kawy oraz okap kuchenny są urządzeniami kuchennymi, bez których wyobrażamy sobie życie. Aż 3. proc. użytkowników deklaruje, że mogłoby z nich bez problemu zrezygnować. Dotyczy to zarówno osób, które posiadają te sprzęty, jak i tych, w których domach tych sprzętów nie ma. Oba te urządzenia również w najmniejszym stopniu usprawniają codzienne życie ankietowanych (stwierdziło tak odpowiednio – 67 proc. i 45 proc. respondentów). Trzecie miejsce przypadło mikrofalówce z 27 proc. wskazań. Natomiast ze zmywarki, mocno ułatwiającej żmudne mycie naczyń, jest w stanie zrezygnować tylko co piąty użytkownik.

Można zatem domniemać, że Polacy są w stanie żyć bez tych sprzętów, z których nie korzystają codziennie lub które wykonują za nich czynności niezbyt pracochłonne czy czasochłonne. Tylko 1. proc. spośród respondentów stwierdziło, że nie byłoby w stanie zrezygnować z żadnego sprzętu AGD.

Pralka, kuchenka i lodówka - nasze największe domowe skarby

Najbardziej niezbędnymi sprzętami okazały się: kuchenka/płyta grzewcza i pralka –. żaden z respondentów posiadających te urządzenia, nie byłby w stanie z nich zrezygnować. Tuż za nimi jest lodówka – zaledwie 1 proc. badanych uznało ten sprzęt za zbędny.

Jeśli chodzi o piekarnik, to jedynie 9 proc. jego użytkowników deklaruje, że byłoby w stanie z niego zrezygnować. Zwłaszcza ankietowani w wieku 25. postrzegają piekarnik jako urządzenie, które jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia ich domów, pomimo tego, że nie korzystają z niego codziennie. Ma to zapewne związek z obecnie panującym trendem – Polacy mają coraz większą wiedzę na temat przyrządzanych posiłków, a gotowanie staje się ich pasją. Ponadto piekarnik to jedno z głównych urządzeń odpowiedzialnych za kulinarne efekty w naszej kuchni. Dlatego też istotny jest wybór odpowiedniego modelu, dobranego zarówno pod kątem wzornictwa, jak i funkcjonalności.

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)