YouTube wciąż blokuje dostęp Windows Phone'owi

YouTube wciąż blokuje dostęp Windows Phone'owi

YouTube wciąż blokuje dostęp Windows Phone'owi
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.01.2013 14:00

Obecna aplikacja YouTube autorstwa Microsoftu dla systemu Windows Phone działa właściwie jako łącze do mobilnej, webowej wersji portalu. Brakuje jej wielu funkcji z aplikacji dostępnych dla iOS-a i Androida. Nie z winy Microsoftu, o czym on sam przypomina.

Zdaniem Microsoftu, należący do Google’a YouTube, odmawiając dostępu do swojego API systemowi Windows Phone, ucieka się do praktyk monopolistycznych zarówno według amerykańskiego, jak i europejskiego prawa. Microsoft nie wystosował jak dotąd żadnego pozwu, ale głośno się skarży. Faktycznie, aplikacja do YouTube’a dla systemu Microsoftu nie obsługuje wyszukiwania kategorii, znajdowania ulubionych, nie posiada dostępu do systemu ocen i wielu innych funkcji.

- _ Microsoft od dwóch lat próbuje dogadać się z YouTube, by usunąć ten problem, jaki spotyka konsumentów. Można było się spodziewać, że sam YouTube chciałby, by jego klienci, zarówno na Windows Phone, jak i jakimkolwiek innym urządzeniu, doświadczali YouTube’a w jak najlepszy sposób. Ale w ostatnim miesiącu YouTube nam przekazał, że jego właściciel, firma Google, zakazał udostępnienia głównego API dla Windows Phone’ów _ –. czytam na blogu Microsoftu.

Microsoft wyraził też nadzieję, że Google będzie bardziej otwarty i zaprzestanie swoich, jak to określa autor postu, monopolistycznych praktyk. – _ Jeżeli nie, to, miejmy nadzieję, rok 2013 będzie rokiem, w którym urzędy antymonopolowe zaproponują rozwiązanie, którego Google zaproponować nie chce _ –. dodaje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)