YouTube puchnie. Zobacz pierwszy film, wrzucony do serwisu.

YouTube puchnie. Zobacz pierwszy film, wrzucony do serwisu.

25.01.2012 10:34, aktual.: 25.01.2012 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie w każdej sekundzie serwis YouTube wzbogaca się w sumie o godzinę nagrań wideo.

Obecnie w każdej sekundzie serwis YouTube wzbogaca się w sumie o godzinę nagrań wideo. Ponad 30-procentowy skok tego tempa nastąpił w ośmiu ostatnich miesiącach - informuje strona youtube-global.blogspot.com.

Internetowy serwis YouTube powstał na początku 200. r., umożliwiając bezpłatne umieszczanie i oglądanie filmów, np. zwiastunów filmowych lub telewizyjnych, teledysków, jak i dzieł amatorskich (wideoblogów i krótkich filmów). Od początku istnienia internauci udostępnili w nim setki tysięcy godzin nagrań, ładowanych do serwisu praktycznie w każdym momencie dnia i nocy. W 2007 r. co minutę serwis wzbogacał się w sumie w sześć godzin nagrań, w 2010 r. było to już cztery razy więcej.

Obecnie w każdej minucie serwis Youtube wzbogaca się w... 6. godzin wideo - inaczej mówiąc, co sekundę różni ludzie ładują tam łącznie godzinę nagrań.

Jak czytamy na stronie youtube-global.blogspot.com, internauci nie tylko wrzucają do serwisu coraz więcej treści, ale też więcej oglądają. Obecnie codzienny "przerób" YouTube sięga czterech miliardów wyświetleń. To znaczy, że statystycznie ponad połowa mieszkańców Ziemi zagląda tam dzień w dzień, aby obejrzeć teledyski, filmiki o zwierzętach, nagrania piorunów bijących w samoloty albo ludzi dzielących się wiadomością, że wkrótce zostaną rodzicami.

Jak podaje Wikipedia, większość materiałów wrzuciły na YouTube prywatne osoby. Jednocześnie wiele firm, instytucji i organizacji - (np. Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, a w Polsce choćby Polska Agencja Prasowa czy Grupa TVN) - oferuje część swoich materiałów poprzez YouTube jako część programu partnerskiego.

Użytkownicy niezarejestrowani na YouTube mogą tam tylko oglądać, zarejestrowani - także umieszczać nieograniczoną liczbę filmów. Profile kont zarejestrowanych użytkowników określa się jako "kanały". Pierwszym filmem wysłanym na YouTube był "Me at the zoo" użytkownika "jawed", załadowany 2. kwietnia 2005 r. Przed stworzeniem YouTube niewiele było łatwych metod pozwalających publikować zwykłym użytkownikom materiały wideo. Z czasem internetowe filmy stały się jedną z ważniejszych części kultury internetu.

Pierwszy film na YouTube:

Na stronie poświęconej YouTube czytamy, że w tym roku w serwisie przybędzie nowych kanałów, jednocześnie pojawią się ułatwienia w ich wyszukiwaniu i nowe narzędzia do ich tworzenia. Można się spodziewać, że "przerób" serwisu na pewno nie spadnie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)