YouTube na PlayStation 3 oraz Nintendo Wii

YouTube na PlayStation 3 oraz Nintendo Wii

YouTube na PlayStation 3 oraz Nintendo Wii
19.01.2009 19:31, aktualizacja: 20.01.2009 09:10

W ostatnich dniach, na oficjalnym blogu serwisu YouTube, pojawiła się informacja o tym, że posiadacze konsol PlayStation 3 oraz Nintendo Wii będą mogli oglądać filmy znajdujące się na tej witrynie na swoich telewizorach. Choć usługa YouTube for Television jest na razie w fazie beta, to już teraz można stwierdzić, że wprowadzone rozwiązanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez użytkowników.

Usługa YouTube for Television ( czyli możliwość oglądania YouTube na domowym telewizorze ) została wprowadzona jedynie dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Nintendo Wii. Oczywiście z witryną ( www.youtube.com/tv - http://www.youtube.com/tv ) mogą spróbować połączyć się również posiadacze komputerów PC jednak zostaną oni automatycznie przekierowani na normalną stronę główną serwisu.

YouTube Team we wpisie na swoim oficjalnym blogu informuje, że nowa usługa powstała po to, by zapewnić wygodę wszystkim użytkownikom chcącym podziwiać jakość i różnorodność filmów oferowanych w serwisie. Programiści powiększyli tekst ( tak by pasował do dużych telewizorów HD ), uprościli nawigację oraz zmodyfikowali interfejs tak by był bardziej przyjazny dla użytkowników konsol.

Póki co, nie pojawiła się żadna konkretna informacja o planach wprowadzenia YouTube for Television np. na konsolę Xbox 360. Na blogu poinformowano jednak użytkowników o tym, że istnieją plany udostępnienia serwisu na "innych urządzeniach umożliwiających uruchomienie przeglądarki internetowej".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)