YouTube będzie płatny - klamka zapadła

YouTube będzie płatny - klamka zapadła06.05.2013 12:34
YouTube będzie płatny - klamka zapadła
Źródło zdjęć: © mauritsonline/flickr/CC

Płatnych ma być nawet 50 popularnych kanałów, a ceny zaczną się od niecałych 2 dolarów miesięcznie.

W styczniu, w sieci pojawił się raport AdAge, w którym informowano, że YouTube skontaktował się z co najmniej kilkoma producentami materiałów wideo i zaproponował im tworzenie treści dla specjalnej platformy abonamentowej, nad którą pracuje. Według raportu należąca do Google spółka planuje również wprowadzenie opłat za inne elementy, jak poradniki wideo czy relacje z wydarzeń na żywo. Niedługo po tym raporcie, w lutym br. informowaliśmy o odkryciu dwóch interesujących linijek kodu w nowej aplikacji YouTube, które wskazywały na wprowadzenie płatnych subskrypcji.

Najnowsze wieści pochodzą z The Financial Times, który dotarł do informacji potwierdzających, że płatnych ma być nawet 50 popularnych kanałów. Płatność będzie się odbywała na zasadzie subskrypcji, a ceny zaczynają się od 1,99 dolarów miesięcznie. Nowy mechanizm może zostać uruchomiony jeszcze w tym tygodniu.

Google najwyraźniej chce zdywersyfikować źródła przychodu, by nie polegać tylko i wyłącznie na reklamodawcach. Oczywiście część pieniędzy z subskrypcji trafi do twórców treści i, mamy nadzieję, zostanie spożytkowana na tworzenie nowych, lepszych jakościowo programów. Pytanie tylko czy internauci przyzwyczajeni do darmowych treści będą skłonni za nie zapłacić. Doświadczenia płynące choćby z naszego rodzimego rynku, na którym działa system Piano pokazują, że praktyki, jakie wprowadza Google są dość ryzykowne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)