Yanosik, czyli pierwsza aplikacja dedykowana urządzeniom Huawei

Yanosik, czyli pierwsza aplikacja dedykowana urządzeniom Huawei09.01.2020 09:34
Yanosik, czyli pierwsza aplikacja dedykowana urządzeniom Huawei
Źródło zdjęć: © WP.PL | Jakub Tujaka

Aplikacja Yanosik jest doskonale znana kierowcom. Takie CB radio XXI wieku, bo to w końcu to jeden z najpopularniejszych informatorów o utrudnieniach w ruchu. A teraz Yanosik stał się pierwszą aplikacją w całości opartą na bibliotekach Huawei Media Services.

O tym, czym jest biblioteka zarządzająca Huawei Media Services, mogliście już na WP Tech przeczytać. Jeśli nie, to zachęcam do nadrobienia zaległości pod tym adresem.

W telegraficznym skrócie: Huawei Media Services, a właściwie wchodząca w jej skład warstwa programistyczna HMS core pozwala twórcom aplikacji na przeprowadzenie optymalizacji pod kątem urządzeń Huawei i Honor. Tak, aby stosowane w nich procesory Kirin były wykorzystywane najlepiej jak to możliwe, a podmioty trzecie nie miały dostępu do przetwarzanych danych.

Yanosik dla Huawei to nowe rozdanie

Yanosik, jak wiadomo, wykorzystuje GPS i transmisję danych do nawigowania kierowcy i informowania go o takich nieprzyjemnościach jak fotoradary, wypadki czy patrole policji, w czym bierze udział sama społeczność.

W przypadku, gdy zbliżamy się do którejkolwiek z możliwych przeszkód, jesteśmy informowani sygnałem dźwiękowym oraz, jeżeli jest tam ograniczenie prędkości, jaka prędkość obowiązuje. A dodatkowo sami możemy poinformować innych użytkowników o zaobserwowanych na drodze zdarzeniach.

Dzięki wdrożeniu do HMS core, Yanosik może działać na smartfonach i tabletach marki Huawei jeszcze szybciej niż dotychczas, zużywając przy tym mniej energii.

Do pobrania za darmo ze sklepu Huawei AppGallery

Aplikacja Yanosik w wersji dla Huawei jest dostępna bezpośrednio z poziomu sklepu Huawei AppGallery. Całkowicie nieodpłatnie, dodam.

Sklep Huawei AppGallery tymczasem znajduje się na każdym smartfonie Huawei lub Honor od marca 2018 roku, a osoby, które zakupiły urządzenie wcześniej, mogą go pobrać ręcznie i zainstalować na własną rękę. Wszystko, co należy zrobić, to odwiedzić ten adres.

Partnerem materiału jest Huawei

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)