Yanosik, czyli pierwsza aplikacja dedykowana urządzeniom Huawei

Yanosik, czyli pierwsza aplikacja dedykowana urządzeniom Huawei
Źródło zdjęć: © WP.PL | Jakub Tujaka
Piotr Urbaniak

09.01.2020 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Yanosik jest doskonale znana kierowcom. Takie CB radio XXI wieku, bo to w końcu to jeden z najpopularniejszych informatorów o utrudnieniach w ruchu. A teraz Yanosik stał się pierwszą aplikacją w całości opartą na bibliotekach Huawei Media Services.

O tym, czym jest biblioteka zarządzająca Huawei Media Services, mogliście już na WP Tech przeczytać. Jeśli nie, to zachęcam do nadrobienia zaległości pod tym adresem.

W telegraficznym skrócie: Huawei Media Services, a właściwie wchodząca w jej skład warstwa programistyczna HMS core pozwala twórcom aplikacji na przeprowadzenie optymalizacji pod kątem urządzeń Huawei i Honor. Tak, aby stosowane w nich procesory Kirin były wykorzystywane najlepiej jak to możliwe, a podmioty trzecie nie miały dostępu do przetwarzanych danych.

Yanosik dla Huawei to nowe rozdanie

Yanosik, jak wiadomo, wykorzystuje GPS i transmisję danych do nawigowania kierowcy i informowania go o takich nieprzyjemnościach jak fotoradary, wypadki czy patrole policji, w czym bierze udział sama społeczność.

W przypadku, gdy zbliżamy się do którejkolwiek z możliwych przeszkód, jesteśmy informowani sygnałem dźwiękowym oraz, jeżeli jest tam ograniczenie prędkości, jaka prędkość obowiązuje. A dodatkowo sami możemy poinformować innych użytkowników o zaobserwowanych na drodze zdarzeniach.

Dzięki wdrożeniu do HMS core, Yanosik może działać na smartfonach i tabletach marki Huawei jeszcze szybciej niż dotychczas, zużywając przy tym mniej energii.

Do pobrania za darmo ze sklepu Huawei AppGallery

Aplikacja Yanosik w wersji dla Huawei jest dostępna bezpośrednio z poziomu sklepu Huawei AppGallery. Całkowicie nieodpłatnie, dodam.

Sklep Huawei AppGallery tymczasem znajduje się na każdym smartfonie Huawei lub Honor od marca 2018 roku, a osoby, które zakupiły urządzenie wcześniej, mogą go pobrać ręcznie i zainstalować na własną rękę. Wszystko, co należy zrobić, to odwiedzić ten adres.

Partnerem materiału jest Huawei

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)