Xiaomi zapowiada nową markę smartfonów. Pocophone będzie jak Honor

Xiaomi zapowiada nową markę smartfonów. Pocophone będzie jak Honor

Xiaomi zapowiada nową markę smartfonów. Pocophone będzie jak Honor
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
10.07.2018 08:52, aktualizacja: 10.07.2018 09:59

Xiaomi zadebiutowało na giełdzie w Hong Kongu. Ku zdziwieniu praktycznie całego świata, chiński gigant w dziedzinie produkcji smartfonów po prostu zawiódł. Akcje Xiaomi są śmiesznie tanie, ale to może się zmienić.

Xiaomi pewnie już od dawna trzymało Pocophone w rękawie. To będzie ich nowa marka smartfonów, która prawdopodobnie skupi się na uderzeniu w rynek Stanów Zjednoczonych. W innych źródłach czytamy, że pierwszy model ma trafić do Indii. Z tego co udało się ustalić, smartfony tej marki mogą być jeszcze tańsze, niż typowe produkty Xiaomi. I chyba nie ma lepszego momentu, na zaprezentowanie Pocophone, jak teraz. Xiaomi Corp. ma ogromny problem - ich wejście na giełdę okazało się kompletną porażką.

Xiaomi wchodzi na giełdę

Wejście Xiaomi Corp. na giełdę nie należało do największych sukcesów giganta. Pierwotnie trafiło na giełdę przy cenie 17 HK$ za akcję, co było o wiele poniżej poziomu oczekiwań. I było już tylko gorzej, do poranka cena spadła o kolejny 1 HK$, a następnie firma odbijała się w górę aż do poziomu 16,98 HK$.

Xiaomi niczym Huawei

Xiaomi zastosowało taktykę podobną do Huaweia. Tak jak ich wielki konkurent stworzył swoją markę Honor, tak Xiaomi planuje Pocophone. Chodzi między innymi o to, aby marka nie kojarzyła się z Chinami już z samej nazwy.

Obraz
© Slashleaks

Pocophone - specyfikacja

Według tego, co udało się już ustalić, nowy smartfon Xiaomi ma rozświetlać 6 calowy ekran, korzystać z sytemu MIUI 9, polegać na układzie Snapdragon 845 i posiadać 6 GB RAM. Do wyboru wersje 64 GB i 128 GB

Obraz
© Slashleaks
Obraz
© Slashleaks
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)