Xbox One: oto nowa superkonsola Microsoftu!

Xbox One: oto nowa superkonsola Microsoftu!

Xbox One: oto nowa superkonsola Microsoftu!
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.05.2013 09:27, aktualizacja: 22.05.2013 09:38

Największe hity, serial telewizyjny „Halo” wyprodukowany przez Stevena Spielberga oraz umowy na wyłączność z NFL, czyli gry, programy telewizyjne i rozrywka w domu na skalę XXI wieku. Nowa superkonsola Microsoftu to właściwie zaawansowane centrum multimedialnej rozrywki.

  1. maja 2013 r. wraz z przedstawieniem przez firmę Microsoft systemu Xbox One w siedzibie głównej firmy Microsoft w Redmond w stanie Waszyngton, zaprezentowano w jaki sposób użytkownik Xbox One otrzymuje pełną kontrolę nad obsługą swoich gier, programów telewizyjnych, filmów, muzyki, rozgrywek sportowych i rozmów w programie Skype.

Gry na Xbox One mają być bardziej realistyczne, a telewizja ma słuchać poleceń użytkownika. Wystarczy powiedzieć „Xbox On”. (włącz Xbox), aby wyświetlił się spersonalizowany ekran główny Xbox One i by móc sprawdzić, co jest obecnie popularne w telewizji lub obejrzeć najnowsze osiągnięcia znajomych w grach, korzystając przy tym z najbardziej naturalnego interfejsu - swojego głosu. Im więcej korzysta się z Xbox One, tym lepiej dostosowuje się on do nawyków i upodobań. Oto niektóre z funkcji Xbox One:

- Telewizja w Xbox One. Korzystając z Xbox One, możesz wyszukiwać i oglądać na żywo programy telewizyjne nadawane w telewizji kablowej, satelitarnej lub odbieranej za pośrednictwem łącza telefonicznego.

- Ekran główny. Włącz swój system rozrywki używając dwóch magicznych słów „Xbox On”. (włącz Xbox).

- Snap. Używając największego ekranu telewizyjnego w swoim domu, możesz jednocześnie wykonywać dwie czynności. Dzięki funkcji Snap możesz wkroczyć w sam środek wieloosobowej bitwy, oglądając jednocześnie swój ulubiony film, połączyć się z przyjaciółmi na Skype, oglądając jednocześnie program na żywo lub śledzić w telewizji postępy swojej ulubionej drużyny, oglądając przy tym inne wydarzenie sportowe.

- Skype na Xbox One. Pozwala za pośrednictwem telewizora łączyć się z przyjaciółmi w jakości HD lub, po raz pierwszy w historii, prowadzić przez Skype rozmowy grupowe.

- Trendy. Bądź na bieżąco z najpopularniejszymi trendami w telewizji, kontroluj programy rozrywkowe, które oglądają twoi znajomi oraz trendy panujące w społeczności użytkowników Xbox.

- OneGuide. Znajdź ulubiony program rozrywkowy, wyszukując go według sieci, nazwy lub daty i godziny, posługując się wyłącznie swoim głosem i oglądając wyniki wyszukiwania w formie spersonalizowanego przewodnika.

Microsoft opracował nowy system operacyjny, dedykowany grom i połączył go z platformą rozrywkową, dzięki czemu użytkownicy nie będą już musieli przełączać wtyczek w gniazdkach, aby pooglądać telewizję lub zagrać w grę wideo. Ośmiordzeniowy procesor w architekturze x8. oraz przeszło 5 miliardów tranzystorów mają sprawić, że opóźnienia i czasy ładowania znacznie zmaleją, a użytkownicy będą mogli błyskawicznie przełączać się pomiędzy grą a innym rodzajem rozrywki lub uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie z grą bez utraty płynności.

Xbox One to także odtwarzacz Blu-ray, nowy sensor Kinect działający w rozdzielczości 1080p, nowy kontroler z ergonomicznym kształtem, a także wiele serii gier i dodatków do gier na wyłączność (m.in. Forza Motorsport 5. CoD: Ghosts, Fifa 14 czy Quantum Break)
oraz nowa usługa Xbox Live.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 18-latka stworzyła superładowarkę!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)