Wystartowała akcja Moja Pierwsza Komórka
Celem akcji Moja Pierwsza Komórka jest przede wszystkim zwrócenie uwagi, zarówno dorosłych, jak i dzieci na zagrożenia, jakie się wiążą z posiadaniem telefonu komórkowego. Stworzenie dekalogu, zawierającego zasady odpowiednich zachowań, które chronić będą dzieci, jest jednym z priorytetów wspólnych działań i powinno być przykładem dla innych.
Celem akcji _ Moja Pierwsza Komórka _ jest przede wszystkim zwrócenie uwagi, zarówno dorosłych, jak i dzieci na zagrożenia, jakie się wiążą z posiadaniem telefonu komórkowego. Stworzenie dekalogu, zawierającego zasady odpowiednich zachowań, które chronić będą dzieci, jest jednym z priorytetów wspólnych działań i powinno być przykładem dla innych.
Często rodzice kupują swoim pociechom modele aparatów telefonicznych wysokiej klasy, które stają się atrakcyjnym łupem dla złodzieja, narażając dziecko na kradzież czy rozbój. Bardzo ważne jest również to, abyśmy to właśnie my, jako rodzice, uczyli dziecko zasad umiejętnego gospodarowania środkami pieniężnymi przeznaczonymi na rachunek za telefon. Ważne jest, aby kwota przeznaczona na doładowanie telefonu w ofercie pre-paid, kwota rachunku telefonicznego w ofercie post-paid, nie przyprawiła nas rodziców o zawrót głowy, a naszym dzieciom umożliwiła z nami stały kontakt. Niezwykle istotne jest także budowanie świadomości wśród dzieci w zakresie odpowiedzialności za siebie i innych, umiejętności właściwego korzystania z numerów alarmowych, które ratują nam życie.
Dzieci z łatwością odnajdują się w dziedzinie nowinek technologicznych, często jednak nie zdają sobie sprawy lub też nie pamiętają o podstawowych zasadach użytkowania telefonu komórkowego. Opinie pedagogów, psychologów oraz ekspertów branży telekomunikacyjnej w tym zakresie są jednogłośne - Dzieci powinny poznawać zasady korzystania z telefonu komórkowego, podobnie jak zasady zachowania się przy stole, czy na drodze. Należy więc uczyć dzieci, jak radzić sobie z elementami "nowego świata" funkcjonować w społeczeństwie.
Bohaterem akcji jest animowana postać - Fonio, który na podstawie swoich doświadczeń radzi dzieciom jak właściwie korzystać z pierwszej komórki. Zasady Fonia są bardzo pomocne i korzystne zarówno dla dzieci jak i rodziców pragnących w mądry sposób wyposażyć swoje pociechy w pierwszy telefon komórkowy.
- Dzwoń i trzymaj telefon w bezpiecznym miejscu
- "112" może komuś uratować życie, używaj w uzasadnionych przypadkach
- Nie wygaduj do zera
- Zanim coś wciśniesz - sprawdź co to jest
- Są miejsca gdzie na telefon nie ma miejsca
- Daj odpocząć swojej komórce. Telefon to nie kumpel , przyjaźnij się z ludźmi.
- Nie odpisuj nieznajomym
Więcej o akcji na stronie www.mojapierwszakomorka.pl.