Wyjątkowa maszyna na sprzedaż. Słynny polski wodolot

Wyjątkowa maszyna na sprzedaż. Słynny polski wodolot

Wyjątkowa maszyna na sprzedaż. Słynny polski wodolot
Źródło zdjęć: © olx.pl
Arkadiusz Stando
07.08.2018 12:05, aktualizacja: 07.08.2018 12:25

W serwisie ogłoszeniowym OLX pojawiła się wyjątkowa oferta. Na sprzedaż wystawiono szczeciński wodolot. Maszyna pół roku temu powróciła do Szczecina, a od 6 sierpnia jest znów na sprzedaż.

Maszyna tuż po kapitalnym remoncie trafiła na sprzedaż. Jak czytamy w treści ogłoszenia "Posiada nowy silnik, agregat, sprężarkę, linię wału, śrubę napędową, odnowione wnętrze, toaletę oraz wyposażenie ratunkowe".

Wodolot to jednostka pływająca, posiadająca pod kadłubem płaty nośne. Powodują one wynurzanie się kadłuba z wody, wraz ze wzrostem prędkości. Dzięki temu zastosowaniu, może osiągać nawet 50 węzłów. A więc mimo sugerującej to nazwy, maszyna wcale nie lata.

Na pokładzie wodolotu "Jadwiga" umieszczono 53 miejsca dla pasażerów. Prędkość maksymalna to około 44 węzły, czyli blisko 80 km/h. Maszynę napędza silnik Zwiezda M401-a2 840kW (około 1100 KM). Jednostka mierzy 21 metrów długości oraz 5 metrów szerokości.

Wodolot typu Polesie-11 został zbudowany w 1991 roku, w Gomelskiej Stoczni Produkcyjno-Remontowej na Białorusi. Od 4 lutego 2018 roku maszyna znajduje się na szczecińskich wodach, a od 6 sierpnia jest na sprzedaż. Więcej informacji na temat wodolotu przeczytacie na stronie Wodolot Szczecin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)