Wydanie testowe Chrome 9.x

Wydanie testowe Chrome 9.x

Wydanie testowe Chrome 9.x
Źródło zdjęć: © Google
04.11.2010 14:07

Nie minął miesiąc od wydania Chrome'a w wersji 8.x, a programiści Google'a przygotowali już edycję 9.0.570.0 tej przeglądarki w odmianach dla Windows, Mac OS-a X i Linuksa. Zgodnie z przyjętymi założeniami najnowsza wersja tego bazującego na silniku WebKit browsera została dodana na razie do kanału dla programistów, tzw. Dev channel. Pierwszy testowy Chrome 9.x pojawił się w niecałe dwa tygodnie po publikacji Chromium 9.0.563.0 - otwartoźródłowej przeglądarki, na której bazuje Chrome

Wydanie 9.0.570.0 zawiera poprawki dotyczące silnika JavaScriptu V8 oraz usprawnienia w obsłudze rozszerzeń. Dodatkowo aktualizacja naprawia problemy związane z trybem incognito, który nie funkcjonował poprawnie w systemie Linux, a w Mac OS-ie X źle wyświetlała się ikona dokowania. Wśród innych zmian warto odnotować wyłączenie sprzętowego przyspieszania w przeglądarce w jej domyślnych ustawieniach oraz zmiany w zabezpieczeniach związane z używaniem gestów.

Obraz
© (fot. google)

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji testowych, odradza się stosowanie nowego Chrome'a w codziennej pracy. Programiści Google'a proszą o przesyłanie uwag o aplikacji i raportowanie zauważonych błędów.

Szczegóły dotyczące poprawek wprowadzonych do Chrome'a 9 znajdziemy na stronie SVN Revision Log. Najnowsze stabilne wydanie browsera to Chrome 7. W związku z wydaniem kolejnej testowej edycji Chrome'a wcześniejsza wersja 8.x została przeniesiona do kanału Beta.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)