Wyciekły plany na Xboxa kolejnej generacji

Wyciekły plany na Xboxa kolejnej generacji

Wyciekły plany na Xboxa kolejnej generacji
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.06.2012 11:05

Poniżej przedstawione informacje mają dwa lata, więc są z całą pewnością przynajmniej częściowo nieaktualne. Warto jednak poznać wizję przyszłości Microsoftu.

Do Sieci wyciekł dokument oznaczony jako "Xbox 720 9-24 Checkpoint" i przedstawia plany Microsoftu na przyszłość konsol Xbox. Konsola, według przedstawionych założeń, miałaby być sześciokrotnie wydajniejsza od obecnie sprzedawanego Xboxa 360, miałaby mieć napęd Blu-ray i renderować obraz w rozdzielczości 1080p i w 3D. Jej premiera miałaby nastąpić w przyszłym roku, a sprzęt miałby być wyposażony w kontroler Kinect V2. Za konsolę mielibyśmy zapłacić 299 dolarów. Miałaby być sprzedawana przez 10 lat i sprzedać się w ilości 100 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Kinect V2 miałby być precyzyjniejszy (szerszy kąt widzenia, możliwość pracy przy mniejszym oddaleniu od gracza, poprawiona detekcja głębi), a konsola miałaby być wyposażona w XTV, czyli usługi telewizyjne (zarówno tradycyjne, jak i typu Netflix), aplikacje i funkcję nagrywania obrazu. XTV byłby dostępny zarówno dla konsoli, jak i laptopów i smartfonów.

W 2014 z kolei miałyby się pojawić okulary Fortaleza, które pozwalałyby na granie bez używania kontrolera i przy pomocy rozszerzonej rzeczywistości. Gry miałyby z czasem przenieść się z fizycznych nośników do chmury

Z oryginalnym dokumentem możecie się zapoznać pod tym linkiem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google się popsuło na 10 minut. Straciło fortunę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)