Trwa ładowanie...
d4gwlwp

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos

Lokale wyborcze będą działały od 7.00 do 21.00. Uprawnione osoby mogą zagłosować we właściwym okręgu wyborczym. Podpowiadamy, jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu.
Share
Listy wyborcze Katowice. Kandydaci do Sejmu i Senatu na wybory 2019
Listy wyborcze Katowice. Kandydaci do Sejmu i Senatu na wybory 2019Źródło: WP.PL
d4gwlwp

Wybory parlamentarne 2019 pozwolą na wyłonienie 460 posłów i 100 senatorów. Każdy z uprawnionych do głosowania dostaje dwie karty, na których zaznacza wybranego kandydata.

Wybory 2019: Jak oddać ważny głos?

Głosujący powinien dobrze zapoznać się z otrzymanymi kartami do głosowania i zlokalizować nazwisko wybranego kandydata. Aby oddany głos był ważny, na każdej z kart należy postawić jeden znak "x". Istotne, aby co najmniej dwie linie przecinały się w obrębie wyznaczonej do tego kratki.

d4gwlwp

W tym roku wszystkie nazwiska kandydatów znajdują się na jednej stronie karty – mowa tutaj zarówno o karcie z kandydatami do Sejmu, jak i Senatu. Nazwiskami kandydatów do Sejmu znajdują się na szarym tle, a kandydatów do Senatu na żółtym.

Wybory 2019: O czym pamiętać?

Wybierając się do lokalu wyborczego, należy pamiętać przede wszystkim o zabraniu ważnego dokumentu, potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, a nawet legitymacja szkolna lub studencka.

d4gwlwp

Podziel się opinią

Share
d4gwlwp
d4gwlwp
Więcej tematów