ycipk-29vqtl

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos

Lokale wyborcze będą działały od 7.00 do 21.00. Uprawnione osoby mogą zagłosować we właściwym okręgu wyborczym. Podpowiadamy, jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Listy wyborcze Katowice. Kandydaci do Sejmu i Senatu na wybory 2019
Listy wyborcze Katowice. Kandydaci do Sejmu i Senatu na wybory 2019 (WP.PL)
ycipk-29vqtl

Wybory parlamentarne 2019 pozwolą na wyłonienie 460 posłów i 100 senatorów. Każdy z uprawnionych do głosowania dostaje dwie karty, na których zaznacza wybranego kandydata.

Wybory 2019: Jak oddać ważny głos?

Głosujący powinien dobrze zapoznać się z otrzymanymi kartami do głosowania i zlokalizować nazwisko wybranego kandydata. Aby oddany głos był ważny, na każdej z kart należy postawić jeden znak "x". Istotne, aby co najmniej dwie linie przecinały się w obrębie wyznaczonej do tego kratki.

ycipk-29vqtl

W tym roku wszystkie nazwiska kandydatów znajdują się na jednej stronie karty – mowa tutaj zarówno o karcie z kandydatami do Sejmu, jak i Senatu. Nazwiskami kandydatów do Sejmu znajdują się na szarym tle, a kandydatów do Senatu na żółtym.

Wybory 2019: O czym pamiętać?

Wybierając się do lokalu wyborczego, należy pamiętać przede wszystkim o zabraniu ważnego dokumentu, potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, a nawet legitymacja szkolna lub studencka.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29vqtl

ycipk-29vqtl
ycipk-29vqtl