WWDC bez Steve'a Jobsa oraz finalnej edycji nowego Leoparda

WWDC bez Steve'a Jobsa oraz finalnej edycji nowego Leoparda

WWDC bez Steve'a Jobsa oraz finalnej edycji nowego Leoparda
Źródło zdjęć: © AFP
14.05.2009 17:30, aktualizacja: 15.05.2009 09:56

Apple poinformowało, iż na mającej się rozpocząć 8 czerwca konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) Steve Jobs nie poprowadzi otwierającej całe wydarzenie prezentacji.

Warto przypomnieć, że Steve Jobs postanowił na początku stycznia tymczasowo zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa (CEO) Apple. Oficjalnie przyznał, że udaje się na zwolnienie lekarskie z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Ich przyczyną był brak odpowiednich protein w organizmie, czego konsekwencją było zaburzenie gospodarki hormonalnej ( więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. "Steve Jobs chce przerwy. Powód: problemy zdrowotne.

Pomimo tego, że Apple twierdziło, iż Jobs powinien powrócić do pracy pod koniec czerwca, w Sieci pojawiły się spekulacje na temat jego obecności w roli prowadzącego na otwierającej WWDC (8-1. czerwca) prezentacji. Firma z Cupertino zdementowała jednak te pogłoski i poinformowała, że tę funkcję pełnił będzie wiceprezes ds. marketingu Philip Schiller.
Ponadto Apple przyznało, zaprzeczając wcześniejszym doniesieniom, że na konferencji nie zostanie zaprezentowana finalna wersja następnego wydania systemu Mac OS X Snow Leopard. Goście będą za to mogli zapoznać się z wersją określaną jako "final Developer Preview release".

Więcej informacji: Apple

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)