Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Perseidach, ale baliście się zapytać. Nasz przewodnik

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Perseidach, ale baliście się zapytać. Nasz przewodnik11.08.2017 16:26

12 sierpnia czeka nas najbardziej spektakularna noc w roku. Perseidy będą spadać nad naszą planetą, oferując niezapomniane wrażenia wizualne. Dlatego przygotowaliśmy miniporadnik, jak najlepiej spędzić tych kilka godzin.

Czym w ogóle są te obiekty, których wielu z nas będzie obserwować nocą?

- Perseidy, powszechnie nazywane są spadającymi gwiazdami, choć z gwiazdami mają niewiele wspólnego. Tak naprawdę to meteory, drobinki materii wyrzucone w przestrzeń kosmiczną przez kometę Swift-Tuttle. Każdego roku Ziemia przecina tor tej komety, a meteory, wpadając w atmosferę, spalają się i w rezultacie widzimy szybki błysk – tłumaczył nam Karol Wójcicki, popularyzator astronomii.

Najlepsze miejsca do obserwacji to oczywiście takie, w których jest jak najmniej światła. To jednak nie jest takie proste, kiedy mieszka się w dużym mieście. Ale spokojnie, jest na to aplikacja. Ba, nawet kilka. Opublikowaliśmy smartfonowy niezbędnik, dzięki któremu sprawdzicie, gdzie jest najmniej świateł. A także zobaczycie mapę nieba, dzięki której zlokalizujecie Persesidy, konstelacje gwiazd i pozostałe ciała niebieskie.

Kiedy już zlokalizujecie spadające gwiazdy, możecie na pamiątkę zrobić sobie kilka zdjęć. Tylko w jaki sposób, by dobrze to wyglądało? Na to pytanie odpowiedzieliśmy w kompleksowym poradniku, w którym krok po kroku wyjaśniono, jak robić najlepsze zdjęcia w taką wyjątkową noc.

A skoro już przygotowujemy się na ten wieczór, musimy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Dlatego proponujemy zestaw akcesoriów, które mogą się okazać niezbędne w trakcie tej długiej nocy. Od teleskopu, przez termosy, na kocach skończywszy. Można się zdziwić, co okaże się przydatne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)