Wszyscy użytkownicy Facebooka na jednej stronie. Odnajdziesz siebie?

Wszyscy użytkownicy Facebooka na jednej stronie. Odnajdziesz siebie?

Wszyscy użytkownicy Facebooka na jednej stronie. Odnajdziesz siebie?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.09.2013 11:30

Programistka Natalia Rojas stworzyła witrynę internetową, na której umieściła zdjęcia profilowe i odnośniki do profili wszystkich osób zarejestrowanych w serwisie Facebook.

To oznacza, że w jednym miejscu mamy ponad 1,2 miliarda profili, wszystkie w zasięgu zaledwie jednego kliknięcia myszką. W dodatku pomysłodawczyni, a zarazem wykonawczyni tego projektu - Natalia Rojas - zadbała o chronologiczną kolejność - miniaturki zdjęć profilowych są ustawione odpowiednio do daty zarejestrowania danego użytkownika na Facebooku.

Jak przekonuje programistka, strona internetowa nie narusza zasad prywatności portalu, ponieważ nie są przechowywane na niej ani prywatne informacje, ani zdjęcia. Są natomiast strumieniowane. Całość opiera się na kombinacji wielu języków programowania, w tym HTML5. Javascript, CSS, PHP i MySQL.
Odnaleźć siebie wśród wszystkich profili na Facebooku to zadanie niemal niewykonalne. Zwłaszcza, że przeglądając sobie owe profile możemy dojść do wniosku, że nawet połowa z nich może być... fikcyjna.

Odwiedź stronę The Faces of Facebook.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "To urządzenie usuwa reklamy z sieci"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)