Współzałożyciel YouTube chce uruchomić nowy serwis wideo

Współzałożyciel YouTube chce uruchomić nowy serwis wideo

Współzałożyciel YouTube chce uruchomić nowy serwis wideo
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
12.03.2013 13:00

Po ponad sześciu latach od chwili, w której Google kupiło YouTube za 1,65 miliarda dolarów, Chad Hurley, jeden z współzałożycieli portalu, planuje uruchomić kolejną sieciową usługę wideo.

Podczas konferencji SXSW Interactive Hurley pochwalił się, że za miesiąc zadebiutuje nowa platforma jego autorstwa, która w założeniu ma dopełniać YouTube w kwestii tworzenia treści. Niestety nie wiemy wiele na temat nowego projektu poza tym, że „skupia się on na nagraniach (…) i daje ludziom narzędzia do tego by pracować razem i tworzyć wspólnie.”

- _ Szkoda, że _ [SXSW] _ nie odbywa się miesiąc później ponieważ mógłbym pokazać nowy produkt _ - stwierdził podczas spotkania z dziennikarzami branżowymi Hurley. My tym bardziej żałujemy, że nowy projekt trzymany jest w ścisłej tajemnicy. To co powiedział Hurley brzmi co prawda interesująco, ale jak na razie wiadomo za mało by choć spekulować na temat tego, co właściwie miał na myśli. Jedno jest pewne: nie zamierza się on porywać z motyką na słońce i konkurować z YouTube. Będzie raczej szukał swojej niszy rynkowej.

Od czasu sprzedaży YouTube Hurley nie próżnował. W zeszłym roku uruchomił serwis Zeen, który pozwala na tworzenie internetowych magazynów przez użytkowników. W lipcu ruszyła jego wersja beta, która, z umiarkowaną popularnością, ale funkcjonuje. Tak jak w przypadku Zeen, na nowy projekt Hurleya pieniądze wyłoży najprawdopodobniej AVOS, firma założona przez Hurleya i Steve’a Chena, kolejnego ze współzałożycieli YouTube. Poza Zeen, AVOS jest także właścicielem Delicious oraz Mei.fm.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Plotki: Oto nowy Samsung Galaxy S IV?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)