Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy! Indie chcą zakazać TikToka

Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy! Indie chcą zakazać TikToka

Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy! Indie chcą zakazać TikToka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
19.02.2019 11:23, aktualizacja: 20.02.2019 09:40

Indyjskie władze wpadły na pomysł zablokowania popularnej aplikacji TikTok na terenie kraju. Jako powód podają "degradację kulturową". Oprócz prawdziwej odsłony, TikTok kryje ciemną stronę pełną tematyki erotycznej.

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji na całym świecie. Nawet w Polsce osiągnęli ogromną popularność.Już prawie 6 milionów Polaków pobrało aplikację. W Indiach codziennie korzysta z niego ponad 20 milionów użytkowników.

Indyjscy politycy sądzą, że TikTok prowadzi do degradacji kulturowej zarówno wśród nastolatków jak i dorosłych ludzi. Już wkrótce aplikacja może zostać zablokowana w Tamil Nadu, jednym z 29 stanów Indii.

Na pomysł wpadł jeden z polityków, Thamimun Ansari - który mówi: "Poruszyłem kwestię przekazaną mi przez pracowników opieki społecznej, że aplikacja mobilna (TikTok) działa jako platforma dla gorących debat przeciwnych prawu i porządkowi i udostępnia materiały o charakterze jednoznacznie seksualnym".

TikTok zabroniony w kolejnym kraju

Indie nie są jedynym państwem świata, które planuje pozbyć się TikToka. Z bardzo podobnych powodów do podobnej decyzji szykują się Chiny. Nowe prawo wprowadzane właśnie w Chinach może zablokować tysiące aplikacji.

Wśród wytycznych ma być ponad 100 różnych rodzajów niedozwolonych treści - informuje The Financial Times. Niektóre z nich mogą być zrozumiałe, z racji zasad, jakimi rządzą się Chiny, ale inne sięgają wręcz absurdu. Zabrania się np. promowania "kultu pieniędzy", niezależności Tajwanu, czy "zaklęć zmieniających ludzkie przeznaczenie".

Zobacz też: Cybersejf. Zbierają ogrom informacji o tobie. Oto jak możesz to ograniczyć

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)