Wreszcie jest! Prawdziwy Transformer. Ta zabawka naprawdę robi wrażenie

Wreszcie jest! Prawdziwy Transformer. Ta zabawka naprawdę robi wrażenie

Wreszcie jest! Prawdziwy Transformer. Ta zabawka naprawdę robi wrażenie
Źródło zdjęć: © Sham Hardy / flickr.com / CC
11.05.2012 11:04

Jeśli tęsknicie za plastykowymi modelami Transformersów, jakimi bawiliście się w dzieciństwie, japońska firma JS Robotics przygotowała coś specjalnie dla was.

Prezentowany poniżej robot do przemiany z samochodu w robota wykorzystuje 2. serwosilniczki. Jako samochód jest trochę toporny, za to jako robot wygina się całkiem sprawnie.

Dla tych, którzy w dzieciństwie nie interesowali się walkami gigantycznych robotów, zmieniających się na zawołanie w maszyny, spieszymy z wytłumaczeniem. Transformersi to rasa inteligentnych, żyjących i do tego niezwykle zaawansowanych technicznie robotów, zamieszkująca planetę Cybertron. Posiadają one zdolność "transformacji", czyli przekształcania swoich ciał w inne formy np. pojazdy, zwierzęta czy przedmioty. Oprócz tego wiele Transformerów potrafi zmieniać swoją masę i rozmiary (co pozwala dużym osobnikom na przemianę w przedmioty mniejsze nawet od ludzi).

Myślące roboty-samochody wymyśliła firma Hasbro, wprowadzając serię zabawek - głównie samochodów, które można było przekształcić w robota. Wielki hit wśród dzieci bardzo szybko stał się ikoną popkultury. Powstało kilka serii komiksów o transformersach, serial animowany, a nasze kina w zeszłym roku podbiła już trzecia część sagi o wojnach Deceptikonów z Autobotami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)