Wpisał źle kod 9 razy i zablokował iPhone'a na prawie 48 lat 

Strona głównaWpisał źle kod 9 razy i zablokował iPhone'a na prawie 48 lat
15.05.2018 10:33
Wpisał źle kod 9 razy i zablokował iPhone'a na prawie 48 lat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Lepiej nie mylić się zbyt często podczas wpisywania kodu, gdy chce się wyzerować iPhone'a. Wystarczy kilka błędów i opcja zostaje zablokowana. Na lata - i to dosłownie.

Taki obrazek zobaczył użytkownik iPhone'a 4S po dziewięciu nieudanych próbach wpisania kodu:

289232323503990842
Źródło zdjęć: © WP.PL

Następna próba - dopiero za około 48 lat.

W rozmowie z WP Tech autor zdjęcia potwierdził, że z telefonu nadal można korzystać. Nie da się jednak przywrócić go do ustawień fabrycznych. Przy próbie "wyzerowania" sprzęt prosi o kod, a po nieudanych próbach wyświetla komunikat, jaki widzicie powyżej. To spory problem, jeżeli ktoś chce oddać lub sprzedać telefon, a wcześniej wyczyścić go z prywatnych danych. Warto uważać.

Przekonała się zresztą o tym matka 2-latka, który bawił się jej iPhonem. Przypadek Chinki opisywały niedawno media. Dzieciak bawił się dotykowym ekranem, sęk w tym, że robił to, gdy sprzęt prosił o wpisanie zabezpieczającego kodu. Wciskanie losowych cyfr sprawiło, że kilkakrotnie wprowadził błędną kombinacje. A im więcej nieudanych prób, tym dłużej trzeba czekać na kolejną szansę. Efekt? Albo straci się wszystkie dane, albo następna próba odblokowania dopiero za 47 lat.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)