Wpadli piraci z Oleśna - coraz częstsze sukcesy policji

Wpadli piraci z Oleśna - coraz częstsze sukcesy policji

18.06.2009 15:30, aktual.: 22.06.2009 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno pisaliśmy o nalocie policji na gdańskie akademiki. Niedawno pisaliśmy o nalocie policji na gdańskie akademiki. To nie jedyna akcja przeprowadzona w ostatnich dniach. Opolscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości intelektualnej, przeszukali pomieszcenia prywatne i firmowe trzech mieszkańców powiatu oleskiego.

*Niedawno pisaliśmy o nalocie policji na gdańskie akademiki. To nie jedyna akcja przeprowadzona w ostatnich dniach. Opolscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości intelektualnej, przeszukali pomieszcenia prywatne i firmowe trzech mieszkańców powiatu oleskiego. Jeżeli podejrzenia policjantów się potwierdzą, mężczyźni odpowiedzą przed sądem za wprowadzanie do obrotu nielegalnie zwielokrotnionego oprogramowania oraz przerobionych konsol do gier, które umożliwiały odczyt pirackich płyt z programami. *

Policjanci z Olesna, wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Opolu ustalili, że mieszkańcy powiatu oleskiego mogą posiadać i rozpowszechniać nielegalne kopie programów komputerowych i przerobione urządzenia do ich odczytu.

  1. czerwca w dwóch sklepach na terenie powiatu oleskiego policjanci ujawnili najprawdopodobniej nielegalnie powielone programy komputerowe, m.in. do nawigacji GPS. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli: 3 laptopy, 4 dyski twarde, 46 płyt DVD i CDR, pamięć przenośną oraz nawigację samochodową, jak wskazują dotychczasowe ustalenia, z pirackim oprogramowaniem.
Obraz
© (fot. KWP Opole)

Ponadto funkcjonariusze weszli do mieszkania jednego podejrzewanych mężczyzn. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli siedem konsol do gier, stację lutowniczą, układy scalone służące do odczytu pirackich płyt, laptopa oraz trzy dyski twarde, 1. płyt CD i DVD. Na zabezpieczonych nośnikach danych policjanci ujawnili najprawdopodobniej nielegalne oprogramowanie.

Wartość zabezpieczonego, prawdopodobnie nielegalnie zwielokrotnionego, oprogramowania szacuje się na około 2800. złotych.

Za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (396)
Zobacz także