World of Warcraft: Cataclysm - kolejny dodatek potwierdzony!

World of Warcraft: Cataclysm - kolejny dodatek potwierdzony!

World of Warcraft: Cataclysm - kolejny dodatek potwierdzony!
Źródło zdjęć: © IDG.pl
24.08.2009 12:00, aktualizacja: 24.08.2009 12:59

Tegorocznej konwencji BlizzCon towarzyszyły pogłoski o zbliżającej się premierze nowego dodatku do popularnej gry MMORPG World of Warcraft. Nie są to już jednak wyłącznie plotki - organizator imprezy, Blizzard, oficjalnie potwierdził zamiar wydania trzeciego rozszerzenia WoW, zatytułowanego "Cataclysm".

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Dodatek udostępni graczom dwie nowe rasy - wilkołaki (Worgenowie) walczący po stronie Przymierza oraz gobliny przynależne do Hordy. Maksymalny poziom doświadczenia, jaki może osiągnąć dana postać, to 85. W poprzednich dodatkach tzw. "level cap" zwiększany był o 10 poziomów, jednak w Cataclysm producent zdecydował o zwiększeniu go o 5, skupiając się przede wszystkim na dopracowaniu zawartości gry dla graczy o poziomach 1-60.
Dla najbardziej zaawansowanych (poziomy 80-85. przewidziano nowe krainy, takie jak Uldum, Mount Hyjal, Twilight Highlands czy Deepholm. W dodatku znajdą się nowe pola bitewne do rozgrywania walk między graczami. W odpowiedzi na opinie społeczności graczy Blizzard wprowadzi też pola z systemem ocen, gdzie gracze będą mogli gromadzić punkty Areny za zwycięskie starcia z przeciwnikami. Dodatek wprowadzi też nowe możliwości łączenia ras i klas postaci.
Zobacz zapowiedź World of Warcraft: Cataclysm:

Niektóre części świata gry przeprojektowano i wypełniono nowymi questami. Jak twierdzą twórcy, niemal wszystkie oryginalne strefy gry uległy większym lub mniejszym zmianom. Przykładowo - kraina The Barrens została podzielona na dwie części, z których jedna przeznaczona jest dla graczy kierujących postaciami o niższym poziomie doświadczenia, zaś druga - dla postaci bardziej zaawansowanych; Darkshore jest zalane, itp.

Inne nowości to m.in. 8 nowych lochów dla 5-osobowych drużyn, oraz lochy Deadmines i Shadowfang Keep w wersji Heroic ( dla 5-osobowych drużyn złożonych z postaci z 85. poziomem doświadczenia ).
Warto wspomnieć, że gdy Cataclysm ujrzy światło dzienne, niektóre przewidziane w nim zmiany dotkną wszystkich graczy World of Warcraft (chodzi m.in. o nowy wygląd kontynentów Kalimdor i Wschodnie Królestwa). Inne nowości, w tym rasy i zwiększony limit poziomów, będą dostępne tylko dla tych, którzy kupią rozszerzenie.

Więcej informacji o rozszerzeniu znaleźć można na stronie World of Warcraft: Cataclysm w dziale FAQ.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)