WordPerfect Office X5 Standard - pakiet biurowy Corela

WordPerfect Office X5 Standard - pakiet biurowy Corela
Źródło zdjęć: © IDG.pl

13.06.2010 10:00, aktual.: 14.06.2010 09:45

Na rynku programów biurowych dominuje MS Office. To jednak nie jedyny pakiet biurowy. Użytkownik może skorzystać na przykład z darmowego OpenOffice czy komercyjnego WordPerfecta. Wersja WordPerfect Office X5 oferuje wiele interesujących funkcji.

Cena: 250 dolarów
*Informacje: * www.corel.com - http://www.corel.com

WordPerfect Office X5 to najnowsza wersja pakietu biurowego Corela. Popularny niegdyś w naszym kraju, oddał pole programom Microsoftu. W skład zestawu wchodzą między innymi: edytor tekstu WordPerfect, arkusz kalkulacyjny Quatro Pro, narzędzie do tworzenia prezentacji - Presentations i cyfrowy notatnik - Lightning. Oprócz głównych aplikacji w zestawie znalazł się też klient pocztowy Thunderbird i aplikacja do skanowania i zarządzania dokumentami oraz plikami graficznymi Nuance PaperPort.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Największym mankamentem Office X5 jest brak polskiej wersji językowej. Szkoda, bo zarówno edytor tekstu, arkusz i aplikacja do prezentacji oferują przejrzysty, wygodny w obsłudze interfejs, mnóstwo funkcji oraz wiele przydatnych szablonów. Co ciekawe podczas startu użytkownik może wybrać typ interfejsu - nowy, klasyczny WordPerfect oraz przypominający MS Office. Imponująca jest także lista obsługiwanych formatów. Za pomocą pakietu otworzysz i zapiszesz pliki PDF, dokumenty Office (do wersji 200. włącznie), pliki OpenOffice, AbiWorda czy WordStara. Zgodność z aplikacjami Microsoftu nie jest jednak pełna. Kłopoty pojawiają się na przykład w konwersji makr bądź przenoszeniu zaawansowanych formatowań. Bardzo dobrze przygotowany został za to instalator WordPerfecta. Instalacja jest prosta, błyskawiczna i zajmuje na dysku niecały gigbajt.
W najnowszej wersji pakietu dodano obsługę formatu Office Open XML, co pozwala na otwieranie plików MS Office 2007. Umożliwiono korzystanie z serwera SharePoint dzięki czemu ułatwiona została wspólna praca nad dokumentami i wymiana informacji. WordPerfect Office X5 został uzupełniony również o funkcje dynamicznego pobierania danych z Internetu. Zebrane w jednym miejscu pliki pomocy i samouczki ułatwiają wyszukiwanie informacji i naukę jego obsługi.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)