Włamanie do JoeMonster.org

Włamanie do JoeMonster.org03.12.2009 10:30
Włamanie do JoeMonster.org
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Popularny internetowy serwis satyryczny JoeMonster.org stał się celem ataku cyber-włamywaczy.

Po przejściu na stronę Joemonster.org internautę wita ostrzegawczy komunikat. "Sytuacja, w której jesteśmy napawa nas ogromnym zażenowaniem" - piszą administratorzy JoeMonstera. "Nie rozumiemy komu tak bardzo przeszkadzało to, co robimy, ale nie teraz czas na takie dywagacje. W każdym razie włamywacze uzyskali w jakiś sposób dostęp do haseł do bazy danych, potem także dostęp do samej bazy. Oznacza to, że prawdopodobnie mają też hasła do kont."

Autorzy strony informują, że hasła zarejestrowanych użytkowników są raczej bezpieczne, zostały bowiem zahashowane, co bardzo utrudni włamywaczom ich złamanie. Mimo to zalecana jest zmian danych logowania, tym bardziej jeżeli to samo hasło i login używane były w innych serwisach.

288759665423366291
Źródło zdjęć: © (fot. IDG.pl)

Atak rozpoczął się we wtorek (1.12. wieczorem. Dwaj crackerzy o pseudonimach Pśomyczek i cOndi podmienili stronę główną JoeMonster.org na obrazek przedstawiający Jaya i Cichego Boba - bohaterów kilku filmów.
Jak czytamy w serwisie niebezpiecznik.pl, podmiana była tylko próbą przed głównym atakiem, którego celem była kradzież bazy JoeMonstera, co nastąpiło w środę w godzinach wieczornych.

288759665423497363
Źródło zdjęć: © Podmieniona strona główna JoeMonster.org (fot. IDG.pl)

JoeMonster.org oferuje zbiór śmiesznych filmów, obrazków, dowcipów, zdjęć, porad itp. Prezentowany w serwisie humor bywa groteskowy, a czasem politycznie niepoprawny, ale zwykle - śmieszny.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)