Władze Egiptu odkryły 14 trumien sprzed 2500 lat. To kolejne takie znalezisko w ostatnim czasie

Kolejne odkrycia w Egipcie (zdjęcie ilustracyjne)
Kolejne odkrycia w Egipcie (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

22.09.2020 08:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności poinformowało o odkryciu kolejnych, bardzo dokładnie zapieczętowanych trumien. Sarkofagi sprzed 2500 lat znaleziono w Sakkarze na południe od Kairu.

Archeolodzy natrafili na kolejne trumny tydzień po tym, jak doszło do znalezienia pierwszych sarkofagów. Odkrycia dokonano w Sakkarze. Rozległa nekropolia znajduje się około 16 kilometrów na południe od słynnych piramid w Gizie. Jest częścią starożytnego miasta Memfis, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które kiedyś było stolicą starożytnego Egiptu.

Egipt: Kolejne odkrycia w Sakkarze

Znalezione trumny są w bardzo dobrym stanie. Zostały wykonane z drewna i przedstawiają bogato zdobione i misterne malowidła z bordowymi i niebieskimi liniami, a także hieroglify. Ministerstwo już zapowiedziało dalsze prace, licząc na to, że na miejscu znajduje się znacznie więcej artefaktów.

Minister Turystyki i Starożytności - Khaled al-Anani przekazał, że ostatnie znaleziska w Sakkarze to "dopiero początek". Władze Egiptu starają się promować odkrycia archeologiczne w całym kraju, aby ożywić turystykę, która ucierpiała z powodu ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią koronawirusa.

Koronawirus mocno uderzył w turystykę

W lipcu władze ponownie otworzyły piramidy w Gizie i inne stanowiska archeologiczne dla zwiedzających po 3 miesiącach od decyzji o ich zamknięciu. Dodatkowo Egipt zrezygnował z opłat wizowych, aby zachęcić jeszcze większą liczbę turystów do przyjazdu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także