Winyle powróciły. Jest firma, która obiecuje jeszcze lepszą jakość

Winyle powróciły. Jest firma, która obiecuje jeszcze lepszą jakość

Winyle powróciły. Jest firma, która obiecuje jeszcze lepszą jakość
Źródło zdjęć: © East News | LehtikuvaEAST NEWS
Adam Bednarek
13.04.2018 10:52

Szał na winyle powrócił. Dla wielu to znakomita szansa, by znowu zacząć zarabiać na czarnym krążku. I wcale nie chodzi tu o reedycje kultowych albumów. Ta firma obiecuje winyle HD.

Winyle są dzisiaj standardem. Czarne płyty znajdziemy bez problemu w Biedronce czy Lidlu, nic więc dziwnego, że w Polsce sprzedaż albumów na tym nośniku znacząco wzrosła. Dlaczego znowu pokochano płyty winylowe? Ładnie wyglądają, dobrze się kojarzą, a przede wszystkim gwarantują wyjątkowe brzmienie. Właśnie dla tych, którzy doceniają dźwięk płyty odtwarzanej na gramofonie, szykuje się nowe płyty winylowe - w jakości HD.

Brzmi trochę jak zwykły marketing, ale austriacka firma Rebeat Innovation zapowiada, że ich metoda działa. Winyl HD różni się od "zwykłego" winyla pojemnością i jakością dźwięku. Zdaniem twórców, ulepszony krążek pomieści 30 proc. utworów więcej - standardowy krążek gwarantuje około 40 minut muzyki. I co najważniejsze: nie potrzebny będzie nowy sprzęt, by odczuć różnicę. Winyle HD nie wymagać będą gramofonu HD.

Czy to tylko czcze gadanie, czy muzyka z winyla może być jeszcze lepsza - przekonamy się w 2019 roku, kiedy to pierwsze winyle HD mają być dostępne w sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)