WinUtilities Pro 9.57: zestaw do optymalizacji Windows

WinUtilities Pro 9.57: zestaw do optymalizacji Windows

WinUtilities Pro 9.57: zestaw do optymalizacji Windows
Źródło zdjęć: © IDG.pl
22.05.2010 13:00, aktualizacja: 24.05.2010 09:16

Na rynku pojawiła się nowa wersja WinUtilities - zestawu narzędzi do optymalizacji wydajności systemu operacyjnego. Zainstaluj ten program jeżeli chcesz, by twój Windows działał szybko, a dane były bezpieczne.

Cena: 30 dol
Informacje: www.ylcomputing.com

Na rynku pojawiła się nowa wersja WinUtilities - zestawu narzędzi do optymalizacji wydajności systemu operacyjnego. Zainstaluj ten program jeżeli chcesz, by twój Windows działał szybko, a dane były bezpieczne.

WinUtilities to program przeznaczony do optymalizacji systemu operacyjnego. Wbudowane narzędzia służą do poprawy wydajności Windows, kasowania zbędnych plików i usuwania śladów pracy. Za ich pomocą można oczyścić i skompresować rejestr, naprawić skróty do programów i odinstalować aplikacje, których nie można usunąć z systemu w standardowy sposób.

Obraz
© WinUtilities Pro 9.5. (fot. IDG.pl)

Wbudowany optymalizator pamięci sprawdzi wydajność RAM-u i procesora, przeanalizuje ich wykorzystanie i zwolni niewykorzystywane zasoby. Pozwoli skonfigurować pamięć tak, by była optymalnie używana przez działające programy. Podda kontroli aplikacje i usługi uruchamiane razem z systemem operacyjnym.

Funkcje monitorowania prywatności posłużą do kasowania śladów pracy przeglądarek (IE, Opery, Firefoksa), Windows oraz dużej grupy aplikacji, między innymi Office, WinRARa czy Windows Commandera. Zabezpieczą przed nieuprawnionym dostępem i zmianą dowolnego pliku wykonywalnego, zdjęcia czy filmu. Odzyskają skasowane przez przypadek dane i skasują ważne dokumenty w taki sposób, by nie można było ich odczytać. Za pomocą WinUtilities odszukasz i usuniesz znajdujące się na dysku duplikaty plików i podzielisz duże pliki na mniejsze fragmenty.

Wykonanie zadań oczyszczania dysku i rejestru można zaplanować z wyprzedzeniem, na przykład w cyklu dniowym, tygodniowym bądź miesięcznym. Dla początkujących przewidziana została funkcja wykonująca najważniejsze operacje po kliknięciu na jeden przycisk.

WinUtilities próbuje zainstalować zbędny do pracy pasek przeglądarki. Program nie ma polskiej wersji językowej.

Wersja testowa działa 3. dni. Dostępna jest także bezpłatna edycja ale wykonuje jedynie podstawowe zadania optymalizacyjne i nie ma funkcji związanych z bezpieczeństwem, planowaniem operacji i zaawansowaną optymalizacją.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)