WinRAR 3.80 już dostępny

WinRAR 3.80 już dostępny

WinRAR 3.80 już dostępny
03.10.2008 16:00, aktualizacja: 06.10.2008 09:18

Popularny paker w nowym wydaniu obsługuje jeszcze więcej formatów, oferuje nowe funkcje związane z bezpieczeństwem i jest łatwiejszy w obsłudze.

Każda nowa wersja tego popularnego pakera zawiera wiele udoskonaleń. Podobnie jest i w tym przypadku.

Wersja 3.80 potrafi rozpakować archiwum ZIP, które zostało utworzone za pomocą WinZipa i zaszyfrowane algorytmem AES. Nowa funkcja Wipe Files poprawia ogólne bezpieczeństwo: użytkownik ma do wyboru usunięcie pliku, przeniesienie go do kosza lub całkowite wymazanie ( Wipe ), czyli usunięcie plus zastąpienie wszystkich bajtów, które zajmował na dysku, bajtem o zawartości równej zeru. Tak usuniętego pliku nie da się już w żaden sposób odczytać.

Nowe opcje Ask before overwrite oraz Skip existing files zapobiegają przypadkowemu nadpisaniu plików i ułatwiają zarządzanie archiwami.

Dodano pasek statusu, który pokazuje postęp rozpakowywania archiwów składających się z wielu części. Podobne okienko informacyjne pojawia się podczas rozpakowywania archiwów TAR.

Oprócz tego wprowadzono kilkanaście drobniejszych zmian i poprawek.

Producent zapewnia, że format RAR pozostaje wciąż komaptybilny w dół i archiwa tworzone WinRAR-em 3.8. mogą być bez problemu rozpakowywane za pomocą starszych wersji programu.

Pliki - TECH.WP.PL:

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)