Windows Vista nie dla Intela

Windows Vista nie dla Intela

Windows Vista nie dla Intela
27.06.2008 09:30, aktualizacja: 27.06.2008 10:37

Jak donosi New York Times, Intel nie widzi powodu, by instalować Windows Vistę na tysiącach komputerów wykorzystywanych przez firmę. Jeden z pracowników koncernu poinformował gazetę, że jak dotąd nie znaleziono "przekonującego argumentu" za zastosowaniem Visty.

Intel ujawnił również, że na razie Vista trafi jedynie do części komputerów wykorzystywanych w firmie - najnowszy OS Microsoftu zostanie zainstalowany tylko na tych maszynach, na których tworzone są sterowniki dla Visty.

Większość dużych firm, w tym i Intel, stwierdziło, że nie zainstaluje Visty przed pojawieniem się pierwszego Service Packa dla tego systemu. Doświadczenie uczy bowiem, że dopiero jego zainstalowanie poprawia stabilność OS-u Microsoftu na tyle, że potężnym firmom, posiadającym tysiące komputerów, opłaca się go instalować. Jeszcze zanim SP1 się pojawił, Paul Otellini z Intela mówił, że jego firma nie będzie stosowała Visty i nie zna on żadnego dużego przedsiębiorstwa, które chciałoby to zrobić.

Service Pack 1 dla Visty jest już dostępny i pomógł przekonać część firm. Jednak dla Intela to najwyraźniej za mało. Koncern zatrudnia 80 tysięcy osób i, jak donosi New York Times, po analizie kosztów zdecydowano, że nie ma powodów, by ponosić tak duże wydatki.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)