Windows Phone 8.1 bez przycisku Wstecz?

Windows Phone 8.1 bez przycisku Wstecz?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

10.10.2013 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z najbardziej znanych zmian w Windows 8.1 jest przywrócenie przycisku Start. Ten w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął w Windows 8, co nie do końca spodobało się użytkownikom.

Tymczasem Paul Thurrott, który powołuje się na źródła w Microsofcie donosi, że nowa wersja systemu dla smartfonów –. Windows Phone 8.1 – również wprowadzi pewne zmiany w kwestii najważniejszych przycisków. Według tych informacji Microsoft planuje zrezygnować z fizycznego przycisku wstecz. Powód – ludzie nie wiedzą do czego on służy, zwłaszcza gdy naciskają go wielokrotnie. Przycisk wykorzystywany jest także do otwierania menadżera zadań.

Ponadto Microsoft planuje poprawić działanie wielozadaniowości. Aktualizacja GDR3/8.1 wprowadzi możliwość zamykania wybranych aplikacji i poprawi działanie powiadomień. System wprowadzi również obsługę ekranów o wyższej rozdzielczości – do 1920x1080 włącznie, jak i zapoczątkuje pojawianie się 7-calowych tabletów. Pan Thurrott wspomina także o nowych uniwersalnych plikach binarnych, wspólnych dla Windows RT oraz Windows Phone. Wszystkie doniesienia znajdziecie w tym miejscu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows Phone w Polsce"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także