Windows 8 w komputerach Samsunga z Serii 3 oraz z Serii 5

Windows 8 w komputerach Samsunga z Serii 3 oraz z Serii 5

Windows 8 w komputerach Samsunga z Serii 3 oraz z Serii 5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.10.2012 13:45, aktualizacja: 30.10.2012 14:08

Wraz z premierą Windows 8, firma Samsung wprowadziła do oferty nowe laptopy Serii 5 (550P) oraz szeroką gamę notebooków Serii 3. Wszystkie komputery pracują oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.

Laptopy z Serii 5
Notebooki Samsung z Serii 5 wyposażone są (w zależności od wersji) w procesory Intel Core i5 lub Intel Core i7. a także pamięć RADM DDR3/1600Hz o pojemności od 4 do 8GB. Za obsługę grafiki odpowiadają układy nVidia z pamięcią 2 GB. Komputery będą wyposażane w dyski twarde o pojemności do 1TB. Producent deklaruje, że laptopy z serii 5 uruchamiają się w 20 sekund, a wybudzanie z trybu uśpienia trwa 2 sekundy.

Notebooki z Serii 3
Laptopy Serii 3 cechują między innymi barwnym wykończeniem elementów obudowy, dostępnym w dwóch wariantach kolorystycznych –. tytanowo-srebrnym oraz niebieskim. Ekran o przekątnej 15,6 cala jest podświetlany diodami LED, a zastosowane ogniwa mają według Samsunga zapewnić do 6 godzin pracy.

Notebooki Samsung Serii 3 podobnie jak seria 5 będą wyposażane w procesory Intel Core i7 oraz i5. a także w tańszych wersjach w Core i3. Maksymalna pamięć operacyjna RAM to 8 GB, a zastosowane karty graficzne to układy Nvidia np. GT620 M lub AMD np. Radeon HD7670M. W laptopach Serii 5 oraz notebookach Serii 3 dostępne są aplikacje Samsung – m.in. S Player, czyli odtwarzacz plików multimedialnych, aplikacje lokalne jak np. TVN Player, czy funkcja „connectivity”, dzięki której przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z kompatybilnymi urządzeniami, jak np. smartfon, tablet, aparat fotograficzny czy Samsung Smart TV. Funkcja ta pozwala także na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, czy rozmawianie przez komunikator czy telefon.

Ceny komputerów będą zawierać się w przedziale od 1800 zł do 3500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)