Windows 7 umożliwia zmianę ekranu logowania

Windows 7 umożliwia zmianę ekranu logowania

Windows 7 umożliwia zmianę ekranu logowania
18.03.2009 15:00, aktualizacja: 19.03.2009 10:21

Kompilacja Windows 7, oznaczona numerem 7057, ma nowy ekran logowania. Mało tego, możliwa jest jego zmiana. Tak więc w finalnej wersji systemu spodziewać się możemy szybkiej możliwości dostosowywania wyglądu tego elementu interfejsu. Na razie zadanie to wymaga pracy z rejestrem.

Build 7057. oznaczony mianem RC (Release Candidate) wyciekł do Sieci torrent, skąd pobrać go może praktycznie każdy (oczywiście jest to nielegalne, a Microsoft nie oferuje wsparcia dla użytkowników tej kompilacji).
Po instalacji i uruchomieniu wspomnianej kompilacji uwagę zwraca nowy ekran logowania. Co się jednak okazuje, można go zmienić na inny - dowolny własny obrazek. Niestety, obecnie wymaga to dosyć mozolnej pracy w rejestrze, czasami przejmowaniu uprawnień w katalogach systemowych i odpowiednim dostosowaniu grafiki. O tym, jak to zrobić przeczytasz w szczegółach tutaj.

Funkcja w zamyśle nie jest jednak skierowana do użytkowników końcowych (nie myśl sobie, że podczas instalacji lub tuż po niej system zapyta cię, którą tapetę ustawić chcesz jako ekran logowania), lecz producentów OEM, którzy będą mogli dostosowywać ten element w swoich preinstalowanych systemach. Zapewne funkcja ta zostanie dodana do odświeżonych narzędzi Windows AIK, które dedykowane są producentom chcącym dostosowywać okienka Microsoftu. Co oczywiście nie znaczy, że nie wolno będzie tego zrobić tobie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)