Windows 7 RTM już za rok?

Windows 7 RTM już za rok?

Windows 7 RTM już za rok?
Źródło zdjęć: © IDG
23.10.2008 10:00, aktualizacja: 23.10.2008 12:01

Na blogu Longa Zhenga, znanego obserwatora Microsoftu pojawił się wpis, w którym autor spekuluje, iż następca Windows Vista osiągnie już za rok status RTM ( Release To Manufacture ).

Na blogu Longa Zhenga, znanego obserwatora Microsoftu pojawił się wpis, w którym autor spekuluje, iż następca Windows Vista osiągnie już za rok status RTM (Release To Manufacture).

W oficjalnej witrynie poświęconej WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) 2008 pojawiła się informacja, iż "kolejna odsłona konferencji nie jest planowana przed premierą Windows 7". WinHEC odbywa się co roku, tak więc domyślać się można, że system Windows 7 uzyska status RTM w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Innym dowodem, przemawiającym za faktem, iż następca Visty zostanie udostępniony w 2009 roku jest ostatni komunikat CEO firmy Asus, w którym dyrektor tajwańskiego koncernu powiedział, że w drugiej połowie przyszłego roku spodziewać się można netbooków Eee PC z Windows 7 na pokładzie.

Czy Microsoft rzeczywiście jest zdolny opracować nowy system operacyjny w przeciągu roku? Tym bardziej, iż dotychczas nie została udostępniona jeszcze żadna beta OSu. Wszyscy zapewne pamiętamy ciągłe odkładanie w czasie premiery Windows Vista. Dla przypomnienia, od momentu udostępnienia pierwszej bety do wydania wersji RTM minęło półtora roku.

Pierwsza beta Windows 7 ma zostać przedstawiona w grudniu br. Natomiast już wkrótce, na konferencjach PDC oraz WinHEC, Microsoft zaprezentuje prebetę systemu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)